Superpuchar Polski : JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:6

Tyszanie w piątek 13-tego zdobyli trzeci Superpuchar Polski w historii klubu. Początek spotkania nie zapowiadał, że trójkolorowi tak wysoko pokonają JKH GKS Jastrzębie.

Jastrzębianie jako gospodarze meczu o Superpuchar Polski od początku starali się narzucić swoje warunki gry. Przez pierwsze minuty to właśnie podopieczni Roberta Kalabera przeważali na tafli, co udokumentowali golem zdobytym przez Jesse Rohtlę. Na odpowiedź tyszan nie trzeba było długo czekać. Niespełna minutę później GKS doprowadził do remisu po strzale z bliska Bartosza Ciury. Mistrzowie Polski nabrali wiatru w żagle i coraz częściej sprawdzali czujność Raszki. Przynisło to oczekiwany rezultat, a do kapitulacji jastrzębskiego bramkarza zmusił Christian Mroczkowski, który swoim trafieniem z nadgarstka dał GKS prowadzenie.

Druga tercja wyglądała już znacznie lepiej w wykonaniu tyszan. Zaledwie minutę po wznowieniu gry Michael Cichy zwiększył przewagę trójkolorowych. Popularny „Cichy zabójca” przyklęknął i strzałem z okolic bulika posłał gumę do siatki. W zasadzie ta odsłona była decydująca dla losów całego meczu. Mistrzowie Polski wykorzystali wszystkie błędy rywali i na drugą przerwę schodzili prowadząc 5:1

Ostatnia tercja była już tylko formalnością. Tyszanie mieli przewagę i spokojnie kontrolowali przebieg gry. Co prawda jastrzębianie walczyli do końca, ale przewaga GKS była zbyt duża. Wynik na 6:1 ustanowił Alex Szczechura i trójkolorowi po raz trzeci w historii klubu mogli się cieszyć ze zdobycia Superpucharu Polski.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
1:0 Jesse Rohtla – Artem Iossafov (08:56) 5/4
1:1 Bartosz Ciura – Alex Szczechura – Bartłomiej Pociecha (09:44)
1:2 Christian Mroczkowski – Alexandr Yeronau (13:42)
1:3 Michael Cichy – Gleb Klimenko (21:26)
1:4 Adam Bagiński – Patryk Kogut – Filip Komorski (28:35)
1:5 Alexei Yafimenka (35:43) 5/4
1:6 Alexander Szczechura – Gleb Klimenko (45:02)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Yeronau, Novajovsky; Yafimenka, Szmatula, Mroczkowski – Kotlorz, Bryk; Jeziorski, Galant, Witecki – Pociecha, Ciura; Klimenko, Cichy, Szczechura – Kolarz, Akimoto; Kogut, Komorski, Bagiński.