Andromedon V – dzień drugi.

 


Piątek, 13 września 2019 – Dzień 2

Drugiego dzień festiwalu rozpoczynamy jak zwykle pozycją dla najmłodszych widzów. Chociaż wesołość i świeżość z jaką Teatr Barnaby zrealizował klasyczną bajkę o Czerwonym Kapturku pozwala raczej zakwalifikować ten występ jako familijny. Gwarantujemy dobrą zabawę dla widza w każdym wieku.
Scenariusz oraz gra aktorska: Marcin Marzec
Scenografia i lalki: @Karolina Michałek

g. 12.00 i g.17.00 – Gemini Park Tychy – Teatr Barnaby – Barnaby’s Puppet Theatre „Czerwony Kapturek”.

Wstęp wolny.

Wieczorem zapraszam bardziej dojrzałych widzów.

Rok 1913. W Paryżu odbyła się premiera baletu „Święto Wiosny” z muzyką Igora Strawińskiego, a w Rosji obchodzono 300-lecie panowania domu Romanowów, Powstała Kolej Transsyberyjska i pierwsza autostrada w Stanach Zjednoczonych. Rozwijała się sztuka, kwitła wynalazczość. Można było podróżować bez wiz i dewiz. Jednak… coś wisiało w powietrzu i to coś niebawem wybuchło…
O tych i innych doniosłych, trwałych i nietrwałych wyczynach historii opowie w swoim spektaklu Teatr From Poland. Jednak przede wszystkim bohaterami będą wschodzące gwiazdy kina – „najważniejszej ze sztuk” – Flip i Flap.
Spektakl miał swoją premierę w 2014 roku. Otrzymał prestiżową nagrodę: Złoty Róg (nagroda główna) 36. Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju w 2015 roku.

scenariusz i reżyseria: Jarosław Filipski
występują: Wojciech Kowalski, Izabela Walczybok-Matuszyńska, Paweł Ziegler
scenografia: Joanna Chwastekastek

g.19.00 – Gemini Park Tychy -@Teatr from Poland , „Rok 1913”. Wstęp wolny.