II Wielki Mecz Charytawny Giganci dla Świetlikowa.

 


Stadion Miejski – 8 września 2019 r., godz. 15:00

Prezydent Miasta Tychy i Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo zapraszają na wyjątkowe wydarzenie! Już 8 września odbędzie się II wielki mecz charytatywny Giganci dla Świetlikowa! Na wspaniałej murawie znani i lubiani artyści estrady i szklanego ekranu, gwiazdy sportu oraz Przyjaciele Fundacji, zagrają aby wesprzeć zbiórkę funduszy na zakup działku pod budowę stacjonarnego hospicjum tylko dla dzieci.
Już wkrótce, bo 8 września czeka nas wielkie Show! Artyści z ekranu, estrady i wspaniali sportowcy pokażą nam swoje umiejętności na murawie Stadionu Miejskiego w Tychach.

Mecz piłki nożnej Giganci dla Świetlikowa ma pomóc zebrać Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, fundusze na dalszy rozwój placówki, w tym zakup działki pod budowę hospicjum stacjonarnego tylko dla Dzieci.
To już druga edycja Meczu Giganci dla Świetlikowa vs Przyjaciele Fundacji. Chcemy aby i w tym roku odbyła się w Tychach równie udana impreza. Udział w meczu to przede wszystkim pomoc dla naszej Fundacji, ale chcemy aby tyszanie po prostu świetnie się na nim bawili, całymi rodzinami – mówi Prezes Fundacji Natasza Godlewska.
Mecz jest trzecim z cyklu „Giganci dla Świetlikowa” wydarzeniem na Śląsku. Nigdy nie przypuszczałbym, że cykl ten stanie się rozpoznawalny i będzie tak chętnie odwiedzany przez ludzi o dobrych sercach. To wyjątkowe widzieć tłumy na imprezie o charakterze charytatywnym. To tylko dowodzi faktu, jak wiele wspaniałych ludzi chce pomóc chorym dzieciom i nie jest obojętny im ich los – mówi turbowolontariusz Świetlikowa – Marian Rojek. To z jego inicjatywy odbywa się Mecz, przy współpracy dużych sponsorów oraz Miasta Tychy.
Działalność naszej Fundacji skupiona jest wokół nieuleczalnie chorych Dzieci. Hospicjum domowe opiekuje się Dziećmi bardzo chorymi w ich domach, z rodzicami i rodzeństwem, bo w domu dzieci mniej się boją. Z kolei centrum opieki dziennej pozwala dzieciom chorym i niepełnosprawnym zaznać choć odrobinę normalnego dzieciństwa, tego z rówieśnikami, zabawami i nauką pod okiem wspaniałych pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów i pedagogów. Nową działalnością dla nas jest obecnie opieka perinatalna, która ma na celu przygotować rodziców do przyjścia na świat chorego dziecka. Aby móc kompleksowo wesprzeć rodziców i same Dzieci, pozostaje nam budowa hospicjum stacjonarnego, którego podopiecznymi zostaną te Dzieci, które nie mogą być w domu, a leczenie w szpitalu zostało zakończone – o charakterze działalności mówi Pani Prezes Natasza Godlewska.
Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo powstała w styczniu 2009 roku, a we wrześniu utworzono Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Hospicjum zapewnia bezpłatną, całodobową opiekę dla nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin w domu pacjenta. Chorym dzieciom z całego województwa śląskiego bezpłatnej pomocy medycznej udzielają lekarze pediatrzy, pielęgniarki, fizjoterapeuci, pracownik socjalny, psycholog i wolontariusze. Hospicjum prowadzi również bezpłatną wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu medycznego.
Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci założono po to, by choć w jakimś stopniu poprawić jakość życia dziecka i jego rodziny. By dzieci będące pod opieką fundacji nie odczuwały szpitalnego pośpiechu i hałasu, ale miłość, troskę i obecność bliskich. By w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju przeżywały ostatnie dni swego życia. – Ogromnie ważne jest to, by dziecko umierało w objęciach rodziców, rodzeństwa, we własnym pokoju, wśród swoich zabawek, a nie wśród medycznej aparatury, z daleka od bliskich – podkreślają pracownicy Fundacji. W maju 2017 roku z inicjatywy Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” powstał Ośrodek Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci, a w lipcu 2018 roku uruchomiono Hospicjum Perinatalne, dla rodziców spodziewających się chorego Dziecka.
Pomóż Świetlikom zanim zgasną na zawsze… Bądź z nami podczas charytatywnego meczu Giganci dla Świetlikowa!

Bilety do nabycia w https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/mecz-charytatywny/