Lędziny : Sześciolatka odpaliła samochód i potrąciła dziadka i siostrę.

 


Nieszczęśliwy wypadek w Lędzinach. Sześcioletnia dziewczynka wykorzystała nieuwagę dorosłych. Wsiadła do zaparkowanego na podwórku Citroena Berlingo. Przekręciła kluczyk w stacyjce i odpaliła samochód. Auto ruszyło wprost na ławkę, na której siedział 85-letni dziadek sześciolatki i jej o trzy lata starsza siostra. 85-latek ma połamane nogi. Trafił do szpitala w Tychach. 9-latka do kliniki w Katowicach.

–  Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Lędzinach na terenie prywatnej posesji – informuje sierżant  sztabowy Grzegorz Dudys  z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

Auto było również zaparkowane na terenie posesji. Niestety kierowca zostawił samochód na biegu. Sześciolatka bawiąca się z siostrą na podwórku w pewnym momencie wykorzystała nieuwagę dorosłych. Wsiadła do zaparkowanego Citroena Berlingo. Przekręciła kluczyk w stacyjce.

– Autor ruszyło. Potrąciło osoby siedzące w pobliżu na ławce. 85-letni dziadek dziewczynki ma urazy nóg. Siostra sześciolatki na skutek potrącenia także doznała urazu kończyn – dodaje sierż. sztabowy Grzegorz Dudys. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala w Tychach. Dziewięciolatka została przewieziona do klinki w Katowicach.

Policjanci sprawdzają czy doszło do zaniedbań ze strony opiekunów dzieci.


Źródło : https://www.fakt.pl/