Po 18 latach Kompania Piwowarska rezygnuje z organizacji Beerfestu.

 


Wielkiej imprezy Tyskiego w Parku Śląskim w Chorzowie – dawniej zwanej Beerfestem, a w 2018 r. przemianowanej na Tyskie Fest – już nie będzie. Kompania Piwowarska zrezygnowała z organizacji tego 3-dniowego wydarzenia.

Beerfest tradycyjnie kończył wakacje, odbywał się w ostatni weekend sierpnia lub pierwszy weekend września. Jak się okazuje, w 2018 r. impreza odbyła się po raz 18. i ostatni. W 2019 r. jego organizator – Kompania Piwowarska, właściciel marki Tyskie – zrezygnował z tej imprezy.

Już w zeszłym roku impreza zmieniła nazwę z Beerfestu na Tyskie Fest i skurczyła się z trzech do dwóch dni.

Za każdym razem w Beerfeście brały udział dziesiątki tysięcy ludzi (w 2017 r. – 100 tys.), skuszone darmową zabawą pod chmurką, koncertami polskich gwiazd muzyki i piwem w promocyjnej cenie. Zabawa odbywała się przed dużą sceną, gdzie występowali znani artyści i zespoły oraz sceną w namiocie, gdzie prezentowały się śląskie kapele oraz wokaliści.

W 2019 r. Beerfest/Tyskie Fest w takiej formule jak do tej pory, czyli wielkiej imprezy z gwiazdami się nie odbędzie. Tę informację potwierdziła Kompania Piwowarska.

– Tyskie Fest zmienia formułę. Dotychczas było to duże wydarzenie organizowane jeden raz w roku w Parku Śląskim w Chorzowie. Teraz planujemy częściej komunikować się z fanami marki i te aktywności chcemy przenieść na teren naszego browaru w Tychach – mówi Marta Andreasik, młodszy kierownik ds. komunikacji zewnętrznej w Kompanii Piwowarskiej S.A.

– Dwa razy do roku mamy w planie organizować większe eventy połączone z koncertem, przez cały rok przy okazji różnych okoliczności jak np. otwarcie/zamknięcie sezonu letniego, Boże Narodzenie, czy okazjonalne lub tematyczne spotkania np. z birofilami itp. Najbliższą aktywność planujemy pod koniec września, będziemy o niej informować – dodaje Marta Andreasik.


Źródło : https://dziennikzachodni.pl/