Podsumowanie działań „Prędkość”.

 


Wczoraj tyscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na tyskich drogach. Tym razem mundurowi ujawnili aż 124 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Policjanci przypominają, iż przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kierowcy trudniej jest tam zachować koncentrację, ponieważ dociera do niego wiele informacji na raz i jeśli będzie jechał z dużą prędkością jego umysł nie zarejestruje wszystkich ważnych „komunikatów”, np. znaków drogowych czy zachowań innych uczestników ruchu. Może się zdarzyć, że pominie istotną dla bezpieczeństwa informację i dojdzie do wypadku.

W trakcie wczorajszych działań mundurowi ujawnili łącznie 124 przekroczeń prędkości. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy w związku z przekroczeniem dozwoloniej prędkości  powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali także 38-latka, który kierował fiatem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Mówiącym o tym przewinieniu artykuł kodeksu karnego przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. O jago dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.

Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/