Wakacyjne remonty w tyskich szkołach.

 


W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Zakończyły się już prace przy wymianie posadzki w Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 19 ( koszt 104 tysiące złotych), malowaniu Przedszkola nr 3 (koszt 40 tysiące złotych) oraz remont nowej Szkoły Podstawowej nr 21, która od września będzie działać przy ul. Młodzieżowej 7.

– Obiekt przeszedł gruntowny remont. Wyremontowano 21 sal lekcyjnych, pomieszczenia do wydawania posiłków, świetlice, sale gimnastyczną, boisko zewnętrzne oraz pomieszczenia szatniowe – każdy z uczniów będzie miał swoją szafkę na buty i podręczniki – mówi Barbara Pukocz – Pudełko z Urzędu Miasta Tychy.

Całkowity koszt remontu obiektu, w którym dawniej znajdowała się szkoła podstawowa, a później gimnazjum wyniósł ponad 5 mln złotych. Niemal wszystko jest już gotowe na przyjęcie uczniów.

– W szkole lada dzień pojawią się nowe szafki, sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, które będą służyły ponad 170 uczniom w 9 szkolnych oddziałach, jakie udało nam się utworzyć. Warunki do nauki i rozwijania swoich pasji uczniowie będą mieli naprawdę bardzo dobre – mówi Andrzej Rafa – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Młodzieżowej.

W tym tygodniu zakończą się także prace związane z remontem dojścia do Przedszkola nr 14 przy ulicy Cyganerii. Koszt inwestycji to ponad 78 tysięcy złotych.

Dobiega końca także remont ogrodzenia w Szkole Podstawowej nr 35 na ul. Piłsudskiego. Prace warte 54 tys. zł. maja się zakończyć 19 sierpnia. Dzień później ma zakończyć się remont kuchni wraz z zapleczem w Przedszkolu nr 29 przy ul. Hubala ( koszt remontu: 381 tys. zł.) oraz remont toalet w budynku technikum – Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Edukacji ( koszt remontu: ok. 350 tys. zł.) Kilka dni dłużej potrwa remont posadzek w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Borowej oraz remont toalet w Przedszkolu nr 5 przy ul. Orzeszkowej. Wartość każdej z tych inwestycji to blisko 140 tysięcy złotych. Zgodnie z umową do 26 sierpnia ma zakończyć się remont posadzek w salach lekcyjnych w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Skłodowskiej ( wartość umowy to blisko 140 tys. zł.) oraz przebudowa placu zabaw na terenie Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 2 przy ul. Jedności ( wartość umowy to 158 tys. zł.).

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego (do 31 sierpnia) zakończą się warte 258 tys. zł. prace związane z „Remontem elementów zagospodarowania Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. Begonii” (w szkole zostanie wykonane m.in. nowe dojście do szkoły i chodnik), modernizacja boiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Piłsudskiego ( koszt: 246 tys. zł.), remont ogrodzenia w Przedszkolu nr 26 przy ul. Młodzieżowej ( koszt ok. 97 tys. zł.) oraz adaptacja istniejących pomieszczeń na warsztaty i pracownie zawodowe wraz z wyposażeniem w Zespole Szkół nr 4 przy al. Bielskiej (koszt 994 tys. zł.).

W dwóch placówkach po rozpoczęciu roku szkolnego pracę będą trwały nadal. Do 10 września ma zakończyć się remont pomieszczeń zaplecza sali gimnastycznej w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Edukacji ( koszt remontu to 121 tys. zł.), a do 20 października przebudowa i wyposażenie warsztatów w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Browarowej w Tychach (wartość inwestycji to ponad 2,2 mln zł.).

– Za te środki zwykłe sale dydaktyczne są przekształcane w pracownie. Powstaje m.in. pracownia montażu instalacji elektrycznych, pracownia montażu instalacji elektronicznych, pracownia montażu maszyn i pracownia sieci telekomunikacyjnych. Wszystko po to, by młodzież miała jak najlepsze warunki do nauki, do rozwijania swoich pasji i umiejętności  mówi Elżbieta Pustelnik z Urzędu Miasta Tychy.

Kontynuowane będą także prace związane z programem „Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej w Tychach”. Trwa termomodernizacja wraz z modernizacją w Zespole Szkół nr 5 ul. Edukacji, termomodernizacja wraz z modernizacją w Zespole Szkół nr 6 ul. Piłsudskiego oraz termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wejchertów.

Niebawem mają rozpocząć się także prace związane z remontem boiska przy ZS nr 8 przy edukacji, modernizacja placu zabaw przy SP nr 20, remont schodów wyjściowych oraz placu zabaw przy szkole nr 13.


Źródło : http://umtychy.pl/