Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Świadkom działa już w Tychach.

 


W Tychach przy ul. Barona 30 rozpoczął swoje funkcjonowanie Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Świadkom realizujący zadania Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej-Funduszu Sprawiedliwości.

APELUJEMY!

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, niestety czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogła sobie poradzić, nie mając pomocy z zewnątrz.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie służby.

Zachęcamy także do kontaktu z dzielnicowymi. Jeżeli nie znasz jeszcze swojego dzielnicowego i nie posiadasz jego danych kontaktowych, to informacje te znajdziesz w zakładce „Twój dzielnicowy”, na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub w aplikacji Moja Komenda, którą można pobrać na telefon komórkowy.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/