Dwie porażki i wygrana to bilans tyskich hokeistów podczas Memoriału Pavla Zabojnika.

W pierwszym spotkaniu podczas Memoriału Pavla Zabojnika Mistrzowie Polski przegrali z gospodarzami turnieju. HKM Zvolen pokonał GKS Tychy 3:1. Honorowe trafienie dla tyszan zanotował Gleb Klimenko.

Gospodarze turnieju już od pierwszych minut narzucili bardo szybkie tempo gry. Tyszanie mieli początkowo problemy, aby odnaleźć się na lodzie. Zvolen dość szybko udokumentował swoją widoczną przewagę golem. W końcówce do głosu doszli jednak trójkolorowi, którzy skutecznie wykorzystali jedną z nielicznych akcji pod bramką gospodarzy. Wyrównującego gola dla GKS zdobył Gleb Klimenko.

Druga tercja rozpoczęła się znakomicie dla tyszan. Zvolen złapał kilka kar pod rząd, co skutkowało długą grą w przewadze dla GKS. Niestety trójkolorowi nie byli w stanie wykorzystać ponad dwuminutowej podwójnej przewagi. Stare powiedzenie mówi, że niewykorzystne sytuacje się mszczą. Tak było też tym razem. Maier bez namysłu strzelił na bramkę i pokonał Murraya.

Ostatnia tercja przypominała poprzednie. Gospodarze przeważali, byli znacznie szybsi i oddawali więcej strzałów na tyską bramkę. Zawodniy ze Zvolenia byli bardzo regularni i również w trzeciej tercji zdobyli jedną bramkę, tym razem za sprawą Michala Romana.

HKM Zvolen – GKS Tychy 3:1 (1:1, 1:0 1:0)
1:0 Bonis – Thompson – Corrin (10:15)
1:1 Klimenko (17:35)
2:1 Maier – Mraz – Tibensky (26:45)
3:1 Spirko – Roman (49:52)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki – Kolarz, Bizacki; Kogut, Rzeszutko, Bagiński – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Yeronau, Akimoto, Bryk, Komorski, Klimenko.

Swoje drugie spotkanie podczas Memoriału Pavla Zabojnika tyszanie kończą zwycięstwem. Trójkolorowi pokonali HC Nove Zamky 3:1, a dwa z trzech goli padły łupem testowanego Christiana Mroczkowskiego.

GKS Tychy – HC Nove Zamky 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
1:0 Gleb Klimenko – Denis Akimoto (05:24)
2:0 Christian Mroczkowski – Jarosław Rzeszutko (10:23)
3:0 Christian Mroczkowski – Michael Cichy – Bartłomiej Pociecha (22:28)
3:1 Peter Ordzovensky (32:02)

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) – Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki – Kolarz, Bizacki; Kogut, Rzeszutko, Bagiński – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Yeronau, Akimoto, Bryk, Komorski, Klimenko.

Stawką ostatniego spotkania tyszan podczas Memoriału Pavla Zabojnika było trzecie miejsce w turnieju. Niestety trójkolorowi nie mieli żadnych argumentów w starciu z mistrzem Słowacji – HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Rywale dali zawodnikom GKS bolesną lekcję hokeja i wygrali aż 7:2. Bramki dla trójkolorowch zdobyli Radosław Galant oraz Gleb Klimenko.

GKS Tychy – HC ’05 iClinic Banská Bystrica (0:2, 0:5, 2:0)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Cichy, Szczechura – Kolarz, Bizacki; Kogut, Rzeszutko, Bagiński – Yeronau, Akimoto; Klimenko, Bryk, Komorski – Kotlorz, Novajovsky; Jeziorski, Galant, Witecki.