Bezpłatna podróż Kolejami Śląskimi na defiladę 15 sierpnia.

 


15 sierpnia odbędzie się w Katowicach defilada wojskowa, organizowana z okazji upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W związku z tym, uczestnicy tej uroczystości będą mogli bezpłatne dojechać pociągami Kolei Śląskich do stolicy województwa, jak i w drodze powrotnej z tego wyjątkowego wydarzenia.

Uczestnicy uroczystości będą mogli obserwować przemarsze poszczególnych jednostek mundurowych, którym będzie towarzyszył najnowocześniejszy sprzęt lądowy oraz powietrzny, jakim dysponują siły zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej. Defilada rozpocznie się o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej, przejedzie al. Walentego Roździeńskiego od wiaduktu na ulicy Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej. Z tej również okazji żołnierze Wojska Polskiego zapraszają na piknik wojskowy, który odbędzie się przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, gdzie będzie można z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym.

– Zachęcam mieszkańców województwa śląskiego i gości do udziału w święcie patriotyzmu i skorzystania z transportu Kolejami Śląskimi. To ekologiczny i komfortowy środek komunikacji. 15 sierpnia wspólnie oddamy hołd Powstańcom. W 100-lecie wybuchu I Powstania Śląskiego wspomnimy w szczególny sposób bohaterów walczących o polskość Śląska. Wielka defilada wojskowa odbędzie się po raz pierwszy w Katowicach. To jest bardzo mocny symbol znaczenia naszego regionu dla Rzeczypospolitej. Jestem przekonany, że ta defilada przejdzie do historii regionu – zachęca marszałek Jakub Chełstowski.

Aby ułatwić mieszkańcom naszego regionu możliwość uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu,  w dniu 15 sierpnia pociągami KŚ będzie można jeździć bezpłatnie. Przejazdy będą obejmować wszystkie linie, z wyłączeniem połączeń przygranicznych, kierujących się w stronę Bohumina oraz połączenia specjalnego Ornak na odcinku Bielsko-Biała – Zakopane.

– Jesteśmy zaszczyceni, że Koleje Śląskie mogą dołożyć swoją „cegiełkę” do obchodów tego wyjątkowego wydarzenia, niezwykle ważnego dla wszystkich mieszkańców województwa śląskiego. Mamy przy tym nadzieję, że dla wielu podróżnych wyprawa na defiladę stanie się również okazją do przetestowania oferty Kolei Śląskich i być może zdecydowania się na taki środek transportu również podczas innych wydarzeń – czy to wycieczek z rodziną, czy też np. dojazdu do pracy – podkreśla prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki..

KŚ przypominają również, iż z racji dużego zainteresowania dotarciem na defiladę transportem kolejowym, w pociągach może występować wzmożony ruch potoków pasażerskich. Dlatego też wszystkich podróżnych planujących uczestnictwo w wydarzeniu KŚ zachęcają do wcześniejszego przyjazdu do Katowic w celu możliwości podróżowania w bardziej komfortowych warunkach.


Źródło : http://silesiainfotransport.pl/