Rośnie liczba klientów Gemini Park Tychy. Przybywa też sklepów.

 


Pierwsze półrocze br. przynosi Gemini Park Tychy znaczące, bo nawet dwucyfrowe wzrosty liczby klientów. W centrum handlowym przybywa także nowych najemców. Tylko w ciągu ostatnich 6 miesięcy zajęli oni łącznie ponad 2,5 tys. m kw. GLA. Kolejne otwarcia są już w planach. W planach jest także rozbudowa o ok. 6,5 tys. m kw.

Klienci na plus

Największe centrum handlowe w Tychach odwiedza coraz więcej klientów. Tylko w I połowie 2019 roku próg Gemini Park przekroczyło blisko 2mln osób.  Także w poszczególnych miesiącach pierwszego półrocza centrum zanotowało znaczące wzrosty.

Rok do roku w kwietniu przybyło tutaj 6,7% odwiedzających, w maju blisko 9,9%, a w czerwcu aż 12%. Były to pierwsze miesiące, które galeria otwarta pod koniec marca 2018 r.,  miała możliwość porównać, zestawiając ze sobą miesięczne wyniki footfall z bieżącego i ubiegłego roku.

W Gemini Park notujemy dziś stały, stabilny wzrost odwiedzających i to zarówno z miesiąca na miesiąc, co utrzymuje się już od otwarcia, jak i rok do roku, co podkreślają wyniki z II kwartału 2019 r., pierwsze które możemy w ten sposób porównaćmówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

To wyraźnie pokazuje, że jesteśmy obiektem, który zyskuje na popularności w regionie, ale także obiektem, który mocno osadził się na lokalnym rynku. Wynik pierwszej połowy tego roku to także dowód na to, że jako jedna z nielicznych galerii w regionie skutecznie opieramy się negatywnym trendom związanym z niedzielami niehandlowymi – dodaje.

Skąd tak dobry wynik? – Procentuje przede wszystkim dobrze skomponowany tenant-mix, dopasowany do potrzeb, oczekiwań i portfeli mieszkańców Tychów i okolic. Klientów przyciągają dziś zarówno popularne marki modowe, wypełniające ponad 50% GLA naszej galerii, jak również bogata oferta zdrowia i urody, gastronomii, usług, elektroniki czy wyposażenia wnętrz.  Istotna dla sukcesu jest także nasza aktywność marketingowa skupiona na wydarzeniach kierowanych do całych rodzin – wylicza Malcharek.

6 nowych sklepów

Nie bez znaczenia są także nowości, jakie stale pojawiają się w ofercie Gemini Park. Od stycznia do czerwca w centrum handlowym miało miejsce aż 6 otwarć. W przygotowaniu zaś są kolejne dwa. W sumie nowi najemcy zajęli ponad 2,5 tys. m kw. GLA. Tylko od otwarcia w marcu 2018 oferta Gemini Park wzbogaciła się już o 22 najemców!

W ostatnich miesiącach zyskał zarówno kluczowy dla galerii segment modowy, w którym pojawiły się sklepy polskich marek sieciowych Carry (1500 m kw.) i Top Secret (180  m kw.), jak również segment wyposażenia wnętrz wzbogacony o lokalny debiut sklepu meblowego Konsimo (587 m kw.) oraz sklepu z łóżkami i materacami DlaSpania (195 m kw.).

Także oferta gastronomiczna zyskała kolejny punkt. Lokalny inwestor, mający już kwiaciarnię w Gemini Park, otworzył cukiernię Wisienkę na torcie. Swój punkt w galerii ulokowała także marka NC+. W planach jest natomiast otwarcia sklepu Dealz (578 m  kw.).Umowa jest już podpisana. Rozmowy z kolejnymi markami są w toku – informuje dyrekcja obiektu.

Kontynuujemy realizację naszej strategii komercjalizacji, rozwijając kompleksową ofertę rodzinną, w której każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Tym samym poprzez ostatnie otwarcia, idące także w parze z działaniami marketingowymi, umacniamy naszą lokalną pozycję i jeszcze mocniej akcentujemy rodzinny charakter naszego obiektu, zwracając uwagę przede wszystkim na jego największy atut – doskonale dobrany tenant-mix – mówi Anna Malcharek.

Gemini zapowiada rozbudowę

Ale kolejne marki, to nie jedyne nowości jakie przyniosło pierwsze półrocze 2019 r.. W kwietniu właściciel galerii zapowiedział jej rozbudowę!  W efekcie, mające dziś 36,6 tys. m kw. centrum handlowe powiększone zostanie o dodatkowe 6,5 tys. m kw.

Na nowej powierzchni powstać ma nowoczesne, wielosalowe kino, które zajmie ok 2,5 tys. m kw., a także kolejne restauracje oraz punkty handlowo-usługowe.  Właściciel Gemini Park nie wyklucza także strefy zabaw dla dzieci.

Dzięki rozbudowie będziemy mogli w znaczny sposób poszerzyć naszą ofertę rozrywkową, a także zawalczyć o klienta w niedziele wolne od handlu, przekształcając naszą galerię handlową w galerie handlowo-rozrywkową. Zyskają na tym przede wszystkim klienci, którzy w swoim sąsiedztwie będą mieć nowoczesne kino, a także niezwykle szeroką ofertę restauracyjną i rekreacyjną wypełniającą czas wolny – mówi przedstawicielka holdingu.

 


Źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR