Michał Rus po raz ostatni będzie pełnił funkcję pierwszego spikera GKS Tychy.

 


Michał Rus, który w latach 2006-2011 był rzecznikiem prasowym Górniczego Klubu Sportowego Tychy, a w okresie 2012-2015 Tyski Sport S.A., podczas jutrzejszego meczu z Odrą Opole (g. 18:00) na Stadionie Miejskim w Tychach po raz ostatni będzie pełnił funkcję pierwszego spikera GKS Tychy.

– Tym samym zakończę moją 15-letnią przygodę z mikrofonem, która zaczęła się jeszcze na starym stadionie w Tychach – mówi Michał Rus. – Razem z kibicami przeżyliśmy również 4-letnią „banicję” w Jaworznie, a później otwarcie nowego, kapitalnego obiektu. To było 15 lat pełne fantastycznych doświadczeń z moim klubem. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za współpracę. Jestem dumny, że mogłem być głosem tyskiego stadionu przez tyle lat.

– Najwyższy czas przekazać mikrofon mojemu następcy, który przygotowywał się do tej roli od pewnego czasu. Mam tutaj na myśli oczywiście znanego z trybun Marcina Gołosza, który spikeruje mecze drużyny rezerwowej, a kilka razy zastąpił mnie już również na Stadionie Miejskim. Będę trzymał za niego kciuki i życzę mu również co najmniej 15-letniej przygody z mikrofonem – dodaje Rus.

Michał Rus był spikerem drużyny piłkarskiej GKS Tychy od połowy 2004 roku. W sezonie 2011/2012 spikerował również mecze ekstraklasowej Cracovii. Taką samą funkcję pełnił również na Stadionie Miejskim w Tychach podczas turniejów UEFA EURO U21 w 2017 rokuoraz Mistrzostwach Świata FIFA U20 w tym roku. Sporadycznie prowadził również w Tychach mecze hokeja na lodzie, koszykówki, futsalu i unihokeja.

Sobotnie spotkanie GKS Tychy – Odra Opole będzie spikerowane przez duet Michał Rus – Marcin Gołosz. Od kolejnego spotkania ligowego funkcję pierwszego spikera będzie już pełnił Marcin Gołosz. – Oczywiście w przypadku nieobecności Marcina nie odmówię pomocy mojemu klubowi, ale od kolejnego meczu to właśnie Marcin będzie głosem tyskiego stadionu – kończy.


Źródło : http://gkstychy.info/