Wakacje z „OSKARDEM”.

 


Nim zadzwoni ostatni szkolny dzwonek, rodzice poszukują fachowej opieki dla swoich podopiecznych, a dzieci wyczekują wakacyjnych atrakcji. Bogaty program półkolonii organizowanych przez TSM „OSKARD”, każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem, czego odzwierciedleniem są pełne listy uczestników.

Wraz z początkiem wakacji, rozpoczęły się pierwsze turnusy wypoczynku dzieci. Uczestnicy wzięli udział w  odpowiednio opracowanym atrakcyjnym programie,  składającym się z wielu  zachęcających propozycji jak; zajęcia na pływalni krytej, zajęcia rekreacyjne na kręgielni, wyjścia do kina na seanse filmowe, zajęcia w Mediatece, na boiskach osiedlowych lub szkolnych, wyjścia do ośrodka wypoczynkowego w Paprocanach, do parków miejskich, jak również zajęcia plastyczne, turnieje, czy zabawy świetlicowe.

Podczas trwania turnusów, uczestników odwiedzili przedstawiciele tyskich służb mundurowych – Straży Miejskiej i Policji, którzy na okoliczność spotkań przygotowali pogadanki edukacyjne mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo uczestników. Dodatkowo dzieci poznały pracę strażaka podczas krótkiej wycieczki do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Na początku drugiego turnusu, do poniedziałkowej zabawy integracyjnej dołączył Prezes Zarządu TSM „OSKARD” Piotr Polis, wykazując się dobrą pamięcią do imion. Skorzystano z ciekawych zajęć bibliotecznych przygotowanych przez panią Beatę Mann – kierownika filii nr 12 MBP, za co bardzo dziękujemy. Dużą atrakcją dla uczestników półkolonii była możliwość skorzystania z pola golfowego Tyskiego Klubu Golfowego w Tychach. Pod czujnym okiem pana Zdzisława Kowalskiego, dzieci poznały podstawy uderzania kijem golfowym, wykonały proste ćwiczenia, a także rozegrały zawody na celność. Niektóre dzieci mogły skorzystać również ze strzelnicy golfowej i spróbować swoich sił w strzałach na odległość. Dla wielu uczestników był to pierwszy kontakt z golfem, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Bardzo dziękujemy panu Zdzisławowi Kowalskiemu za cierpliwość, otwartość i profesjonalną opiekę instruktorską.

Podczas każdego turnusu wyczekiwano piątkowych wycieczek autokarowych w ciekawe i atrakcyjne miejsca. Dzieci zwiedziły Skansen Wsi Polskiej w Chorzowie, co pozwoliło im przenieść się w czasie w XIX wiek i zobaczyć jak kiedyś mieszkali tutejsi mieszkańcy, jak były budowane ich drewniane domy, poznać tradycje i zobaczyć sprzęty którymi posługiwano się w przeszłości. Podobnych przeżyć dostarczyła wycieczka do Chlebowej chaty w Górkach Małych, gdzie dodatkowo dzieci samodzielnie wykonały smaczne podpłomyki i poznały ważną rolę pszczół. Dzieci odwiedziły również tor saneczkowy położony na stoku Dębowca u podnóża Szyndzielni. Trasa toru pełna wiraży, urozmaicona pięknymi widokami wzbudziła mnóstwo emocji. Skorzystano z wielu atrakcji, jakie można znaleźć w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach, Parku Miniatur i Lunaparku w Inwałdzie, ekoparku „W deche” w Bielsku – Białej, Dream Parku w Ochabach. To miejsca z karuzelami, parkami linowymi oraz pełnymi wrażeń, seansami 5D. W Indiańskiej Wiosce w Jaworznie oraz Zaczarowanej Chacie w Rudach poznano kulturę dawnych Indian, zapoznano się z pięknymi strojami, zdobieniami, a także brano udział w wielu konkurencjach na świeżym powietrzu m.in. strzelaniu z łuku, Poznano „kolejarski fach”, pracę kowala podczas zajęć w Rudach. Nie zabrakło przejazdów drezyną, a także malowniczą trasą kolejki Wąskotorowej. W ostatnim turnusie dzieci z klubów: „Olimpia” i „Orion” zwiedziły podziemną trasę turystyczną podczas wycieczki do Sztolni Królowej Luizy.

Pracownicy Klubu Osiedlowego „Regina” serdecznie dziękują Salonowi Optycznemu LENS- MED  znajdującym się w Tychach przy ulicy Borowej 130   za ufundowanie słodyczy dla uczestników półkolonii.


Źródło : https://www.oskard.tychy.pl/