Bezpłatne badania mammograficzne.

 


LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne, które 6 września będzie można wykonać przy markecie Auchan. Umów się sama lub pomóż zarejestrować się bliskiej osobie.

Bezpłatne badania w technice obrazowania cyfrowego wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez NFZ. Jego celem jest systematyczna kontrola i przestrzeganie terminów kolejnych badań mammograficznych co 2 lata lub w przypadku wskazań genetycznych, co 12 miesięcy. Tylko taka systematyczność gwarantuje wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby.

To najbardziej skuteczna metoda wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40. roku życia

i najskuteczniejsze badanie przesiewowe u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat.

Pozwala wykryć zmianę wielkości już od 3 mm, czyli ziarnka pieprzu. Badania mammograficzne przeprowadza wyspecjalizowany w skryningu (badaniach

przesiewowych) personel medyczny. Zdjęcia oceniane są zawsze niezależnie przez dwóch, a nawet trzech lekarzy radiologów, którzy specjalizują się w mammografii. Rzetelność oceny gwarantuje porównanie z obrazami z poprzednich badań. Wynik przesyłany jest drogą pocztową w ciągu 15 dni od daty wykonania badania.

Jak wygląda wynik mammografii w badaniach przesiewowych:

  • jeśli w piersi nie ma podejrzanych zmian – wynik jest krótką informacją o braku takich zmian i zaproszeniem na następne badania mammograficzne za 2 lata lub za 12 miesięcy
  • jeśli badanie budzi wątpliwości lekarzy – wynik jest informacją o konieczności dalszej diagnostyki, zawiera opis zmiany wraz ze skierowaniem na badania uzupełniające i listę ośrodków, w których można je wykonać.

Zadzwoń i zarejestruj się na bezpłatne badanie pod numerem telefonu: (58) 666 24 44. Więcej informacji na www.mammo.pl


Źródło : http://umtychy.pl/