Tyskie Browary Książęce z tytułem Turystyczny Produkt Roku 2019.

 


Świętujący w tym roku 390.urodziny browar-matecznik piwa Tyskie został doceniony, jako atrakcja turystyczna, przez kapitułę Programu Turystyczny Produkt Roku 2019. Organizatorzy wyróżnili Tyskie Browary Książęce m.in. za unikatową trasę turystyki industrialnej, mieszczące się tu Muzeum oraz cykliczne wydarzenia specjalne i piwne warsztaty.

Tyskie Browary Książęce, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce i Europie, a jednocześnie perła architektury Śląska, już od 15 lat odkrywa swoje tajemnice przed miłośnikami piwa w kraju i na świecie. Wizyta w browarze daje okazję do prześledzenia na żywo procesu warzenia piwa – od składników aż po rozlew, a działające tu Muzeum zachęca do odwiedzenia interaktywnej ekspozycji pełnej piwnych historii Tyskiego. Jury Programu doceniło niezwykłość tego miejsca przyznając mu tytuł Turystycznego Produktu Roku 2019.

– Jesteśmy dumni z przyznanego nam wyróżnienia – to już kolejny w tym roku dowód uznania miłośników turystyki dla naszej działalności – komentuje Marta Andreasik, odpowiedzialna za centrum wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych. – Ogromna w tym zasługa niezwykłych osób, tworzących to miejsce: zarówno pracowników browaru, jak i przewodników i obsługi, na co dzień dbających o to by wycieczka po kolebce Tyskiego była niezapomnianym przeżyciem – dodaje.

Oprócz samej wycieczki, organizowanej w kilku językach (w tym śląskim) i Muzeum, organizatorzy Programu wysoko ocenili także działalność turystyczno-kulturalną browaru: m.in. cyklicznie odbywające się tu imprezy organizowane w ramach święta Szlaku Zabytków Techniki Śląska („Industriada”), Międzynarodową Giełdę Birofilów, Nocne Zwiedzanie, pokazy teatralne („Teatr Mały”) czy pokazy zabytkowych aut (Zlot Mustangów).

Tyskie Browary Książęce doceniane były wielokrotnie za swoją unikatową ofertę turystyczną – obiekt posiada m.in. tytuł Orłów Rozrywki (2019), Certyfikat TripAdvisor 2018 i 2017 a także status Gwiazdy na Szlaku Zabytków Techniki Śląska, jako najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce. Jest on również punktem kotwicznym ERIH – Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

W ramach Programu Turystyczny Produkt Roku 2019 nagradzane są obiekty kulturalne i turystyczne, organizacje prowadzące działalność edukacyjną, konferencyjną, tworzące wydarzenia kulturalne i społeczne. Laureaci Programu wyłaniani są w wyniku analizy przesłanych przez Uczestników formularzy zgłoszeniowych przez Kapitułę Programu. Nagrody przyznawane są dwóch kategoriach: Turystyczna Usługa Roku oraz Turystyczny Produkt Roku.

Program ma za zadanie wskazywać te usługi i produkty z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy i gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. Jego celem jest kreowanie i wzmacnianie pozytywnego przekazu związanego z działalnością kulturową, zarówno dla lokalnej społeczności, jak i turystów.

Organizatorem Programu jest Grupa Media Press, Redakcja Forum Biznesu.


Źródło : https://www.kp.pl/