Biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski poświęcił wczoraj pojazdy w Tychach.

 


Kierowcy z wielu śląskich miast przyjechali do Tychów, by w miejscowym kościele św. Krzysztofa wziąć udział w dorocznym święceniu pojazdów. Organizowana od ponad ćwierć wieku w ostatnią niedzielę lipca uroczystość należy do największych takich wydarzeń w Polsce.

Doroczne święcenie pojazdów z okazji święta patrona kierowców jest co roku połączone z modlitwą o bezpieczeństwo na drogach oraz trzeźwość i odpowiedzialność kierujących.

W tym roku uroczystej sumie w miejscowym kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski. Po mszy biskup pobłogosławił pojazdy ustawione wzdłuż głównych tyskich ulic.

Po mszy w specjalnie przygotowanym kabriolecie biskup przejechał ulicami miasta i pobłogosławił ustawione wzdłuż nich samochody. Pierwsze zostały pobłogosławione nowe autobusy PKM Tychy oraz wozy straży pożarnej, które przyjechały pod kościół. Wśród oczekujących przy tyskich drogach byli także rowerzyści, a nawet użytkownicy wózków inwalidzkich.


Źródło : https://slask.onet.pl/