Bartosz Szeliga i Łukasz Moneta podpisali kontrakty z GKS Tychy.

 


Tuż przed inauguracyjnym spotkaniem Fortuna 1 Ligi z Radomiakiem Radom kontrakt z GKS Tychy podpisał Bartosz Szeliga. Umowa 26-letniego obrońcy będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.

Urodzony w Nowym Sączu prawy obrońca jest wychowankiem Sandecji, z której przed rundą wiosenną sezonu 2012/13 trafił do Piasta Gliwice. W śląskiej drużynie zadebiutował w Ekstraklasie, gdzie występował aż do końca rozgrywek 2017/18, ale już w barwach jego ostatniego klubu, Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Łącznie na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce zaliczył dotychczas 118 spotkań, w których strzelił 12 bramek. Do tyskiej drużyny trafia jako wolny zawodnik, po tym jak rozwiązał kontrakt z klubem z Niecieczy i będzie grał z numerem 20.


Intensywny dzień przy Edukacji 7 zakończył kolejny podpis pod umową z GKS Tychy. Kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku podpisał Łukasz Moneta, który do Tychów przenosi się na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa.

25-letni pomocnik, występujący najczęściej na lewej stronie boiska urodził się i pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Raciborzu. Po dobrym sezonie 2012/13 19-letni wówcasz Moneta został wypatrzony przez Legię, jednak debiut w pierwszym zespole warszawskiej drużyny zaliczył rok później, w meczu Superpucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz.

Później mierzący 172 centymetry piłkarz był wypożyczony do Wigier Suwałki, skąd ponownie trafił na najwyższym szczebel rozgrywkowy, do Ruchu Chorzów. Dobrą postawą w zespole „Niebieskich” po raz kolejny zwrócił uwagę stołecznej drużyny. Kolejne miesiące spędził w Zagłębiu Lubin, a minione pół roku w pierwszoligowej Bytovii Bytów. Ma za sobą również grę i bramkę w reprezentacji Polski do lat 21 na młodzieżowych mistrzostwach Europy w 2017 roku.

Łukasz Moneta będzie grał w tyskim zespole z numerem 13.Źródło : http://gkstychy.info/pilka/