Ryszard Komornicki dyrektorem sportowym w Tychach.

 


Ryszard Komornicki został dyrektorem sportowym klubu piłkarskiego GKS Tychy S.A., który od 1 lipca br. zarządza sekcją piłki nożnej w Tychach.

Ryszard Komornicki urodził się w Ścinawie. W trakcie piłkarskiej kariery przez dwa sezony występował w GKS Tychy, jednak największe sukcesy święcił w Górniku Zabrze. Przez kilka lat gry w zabrzańskim zespole wywalczył cztery tytuły mistrza Polski oraz Superpuchar. W ekstraklasie rozegrał 183 mecze i strzelił 35 bramek. Był także reprezentantem Polski, w której wystąpił w 20 spotkaniach, w tym trzech na mistrzostwach świata w 1986 roku.

Znaczną część kariery spędził jednak w Szwajcarii, grając m.in. w FC Aarau, gdzie roku 1993 zdobył tytuł mistrza kraju. W Szwajcarii – w 1998 roku – rozpoczął również karierę trenerską. Tam prowadził takie zespoły jak FC Luzern, FC Aarau, natomiast w Polsce krótko był także szkoleniowcem Górnika Zabrze (dwukrotnie), a także w rundzie wiosennej minionych rozgrywek Siarki Tarnobrzeg. W swoim CV ma także pracę w roli koordynatora ds. szkolenia w akademii Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów.

Ryszard Komornicki na stanowisku dyrektora sportowego zastąpił Krzysztofa Bizackiego, który pozostanie jednak w strukturach KP GKS Tychy i będzie odpowiedzialny za dział skautingu, czyli poszukiwanie oraz obserwację nowych zawodników.


Źródło : https://1liga.org/