Obchody Święta Policji w Tychach.

 


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach obchodzili wczoraj swoje święto. Z tej okazji w Teatrze Małym odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak.

Wczoraj o godzinie 09.00 w Teatrze Małym w Tychach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji, które przypada 24 lipca. W tym roku policyjne święto jest szczególne, gdyż przypada w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Z tej okazji dzisiejsze wydarzenie przybrało jeszcze bardziej uroczysty charakter. Podczas apelu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak wraz z szefem tyskiej komendy mł. insp. Andrzejem Trzcińskim, wręczyli 76 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne.

W swoim przemówieniu Komendant Miejski Policji w Tychach złożył podziękowania policjantom oraz pracownikom cywilnym za ich poświęcenie i oddanie w codziennej służbie. Mł. insp. Mariusz Krzystyniak wyraził swoje uznanie dla policjantów za ich ofiarną i pełną zaangażowania służbę oraz dla ich rodzin, których wsparcie i wyrozumiałość są niezbędne dla skutecznego i konsekwentnego wykonywania obowiązków. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy dziękując za dotychczasową współpracę, złożyli policjantom życzenia z okazji ich święta oraz gratulacje awansów.

Wśród zaproszonych gości byli, tyscy komendanci w stanie spoczynku, przedstawiciele władz miasta, Związków Zawodowych Policjantów i Pracowników Cywilnych, Związków Emerytów i Rencistów Policyjnych, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, tyskiej prokuratury, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz innych instytucji, z którymi na co dzień współpracują policjanci. Uroczystość uświetniła Orkiestra z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która pod koniec spotkania zagrała krótki koncert.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na uroczystość, za wszelkie życzenia, dobre słowa, podziękowania oraz współpracę. Mianowanym policjantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w codziennej służbie.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/