Elekrobus na linii H zamiast autobusu 291 w przyszłym roku.

 


To już pewne – po Tychach będą jeździły kolejne elektryczne Solarisy. 24 czerwca Tyskie Linie Trolejbusowe podpisały z producentem z Bolechowa umowę na dostawę dwóch elektrobusów klasy MAXI z ładowarkami. Pojawią się one w Tychach najpóźniej za rok.

20 maja minął termin składania ofert. Na elektrycznego zakupy tyski przewoźnik przygotował 5 535 000 PLN brutto. To oznacza, że średni koszt pozyskania jednego elektrobusa wraz z ładowarkami przyjęto na poziomie 2 250 000 PLN netto.

Jedyna otwarta wtedy oferta minimalnie przewyższała te szacunki. Przedstawił ją Solaris. Producent z Bolechowa zaoferował elektrobusy oraz ładowarki w cenie 5 658 000 PLN brutto. Dało to zatem średnią cenę jednostkową za Nowego Urbino 12 electric z pakietem do ładowania w wysokości 2 300 000 PLN netto.

Brakowało bardzo mało. TLT podjęło jednak decyzję o dołożeniu dodatkowych pieniędzy. Formalności trochę potrwały i 12 czerwca przewoźnik oficjalnie zaakceptował ofertę Solarisa. Pozostaje więc tylko czekać na podpisanie umowy i bateryjne „dwunastki” w przyszłym roku pojawią się w Tychach. To nastąpiło wczoraj. A zatem najpóźniej za rok powitamy w śląskim mieście zupełnie nowy rodzaj pojazdów elektrycznych.

Według planów TLT elektrobusy trafią na linię H, która powstanie wskutek przekształcenia linii autobusowej 291. W komplecie z pojazdami zostaną uruchomione dwie stacje ładowania – jedna na zajezdni, a druga na przystanku Szpital Wojewódzki.


Źródło : http://infobus.pl/