Ciało – warsztaty dla kobiet cyklu „Obudź swoją kobiecość”.

 


MCK Tychy – 8 czerwca 2019 r., godz. 10:00

Obudzić kobietę do życia – to nadrzędny cel warsztatów, na które zaprasza Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach cyklu 6 warsztatów rozwojowych „Obudź swoją kobiecość” realizowanych w ramach 5. Tyskiego Banku Kultury. Warsztaty CIAŁO odbędą się 8 czerwca w MCK i będą pracą nad nawiązaniem relacji ze swoim ciałem i uwolnieniem jego ekspresji twórczej.

Warsztaty poświęcone będą różnym odsłonom pracy z ciałem i złożą się nań dwa bloki zajęć:

Warsztat 1: godz. 10.00

TANIEC NATURALNY – „OBUDŹ W SOBIE DZIKĄ KOBIETĘ” (3h, 20 uczestniczek)

Taniec naturalny wywodzi się z naszego naturalnego rytmu, ruchu, możliwości ciała. Jest jednym ze sposobów na poznanie siebie, własnej natury i różnorodności a także na wyrażenie siebie, zrzucenie stresu i napięć. Poprzez spontaniczny ruch, świadomość ciała zarówno odnajdujemy wewnętrzne źródło energii, mocy, jak i kreujemy, tworzymy to, czego pragniemy. Dzieje się tak ponieważ poprzez postawę ciała wpływamy na nasze myśli, jak i poprzez myśli wpływamy na naszą postawę. Aby tańczyć, nie trzeba znać techniki, wystarczy otworzyć się na ruch, podążać za tym co się pojawia i odkrywać jaka radość i lekkość z tego płynie.

ZAGADNIENIA:

taniec naturalny,
improwizacja tańca,
ruch spontaniczny,
świadomość ciała,
praca z oddechem,
różne techniki relaksacji i rozluźnienia,
automasaż,
uważność w ruchu

CEL WARSZTATU:

Odnalezienie swego naturalnego, swobodnego ruchu – tańca. Uwolnienie ciała od napięć, poczucie wolności zarówno w ruchu jak i wyrażaniu siebie, a dzięki temu cieszenia się i akceptacji siebie. Ugruntowanie, poznanie technik relaksacyjnych i ekspresyjnych. Wspieranie relacji ze sobą i innymi kobietami opartej na zaufaniu, akceptacji, miłości.

Dorota Komasa – pedagożka, trenerka holistycznego rozwoju osobistego, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała wg. metody Detlefa Kapperta, masażystka Hawajskiego Masażu Lomi Lomi Nui. Od 6 lat na Śląsku, z pochodzenia Poznanianko-Pobiedziszczanka. Od lat prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Gdy była nastolatką taniec odmienił zarówno jej postawę ciała, a dzięki temu i postrzeganie siebie i relacji. Przechodząc swoją przemianę, z potrzeby misji i dzielenia się stworzyła markę Światło Pełni-Dorota Komasa, promując w ten sposób rozwój osobisty poprzez taniec naturalny, świadomość ciała, twórcze podejście do życia. Prowadzi Kręgi Kobiet „Od Nowiu do Pełni” przywracając wiedzę, doświadczenie związane z cyklicznością naszego życia i wspierającymi relacjami między kobietami. Na spotkaniach z ludźmi, podczas sesji masażu, kręgów, warsztatów tworzy bezpieczną przestrzeń do przyglądania się sobie, poznawania siebie, transformacji, rozwoju. Pisze do portalu www.lifefree.pl

Warsztat 2: godz. 14.00

BIAŁY ŚPIEW – „UWOLNIJ SWÓJ GŁOS” (3h, 20 uczestniczek)

prowadząca: Karina Przewłoka, pseudonim: Karo Przewłoka

Wstęp wolny – obowiązują zapisy:

tel. 32 327 02 90, e-mail: magdalena.pytlarz@mck.tychy.pl

Liczba miejsc ograniczona (20 miejsc dla uczestniczek).

Projekt realizowany jest w ramach 5. edycji Tyskiego Banku Kultury.


Źródło : http://umtychy.pl/