Mecz samorządowców pomiędzy Polską a Ukrainą 27 maja w Tychach.

 


Nie chodzi o podopiecznych Jerzego Brzęczka, ani też Jacka Magiery. W najbliższy poniedziałek punktualnie o 13.00 na boisku Kompleksu Sportowego Paprocany zespół polskich samorządowców zagra z reprezentacją merów Ukrainy.

W reprezentacji Związku Miast Polskich zagrają m.in. Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca,  Bartłomiej Bartczak – burmistrz Gubina, Roman Ptak – Burmistrz Niepołomic, Paweł Grzybowski – burmistrz Rypina, Arkadiusz Brzeziński – z-ca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Marek Wojtkowski – prezydent Włocławka.

Na boisku nie zobaczymy w poniedziałek Andrzeja Dziuby – prezydenta Tychów i pierwszego kapitana reprezentacji prezydentów, będzie jednak dopingował kolegów z drużyny.

Biało-czerwoni liczą, że zrewanżują się drużynie niebiesko-żółtych i tym razem strzelą więcej goli niż podczas ostatniego meczu obu reprezentacji, który odbył się w Odessie w 2017 roku  i zakończył zwycięstwem merów Ukrainy 5:1.

Wieczorem włodarze miast wspólnie obejrzą na Stadionie Miejskim w Tychach mecz Ukraina – Katar, który zostanie rozegrany w ramach Turnieju Mistrzostw Świata FIFA U-20.

W 2008 roku w austriackim Alpensndorfie  odbyły się pierwsze Europejskie Mistrzostwa Burmistrzów i Prezydentów w Piłce Nożnej. Od tego czasu  samorządowcy z różnych części Europy regularnie spotykają się na murawie czy przy okazji większych turniejów (np. Mistrzostw Europy Burmistrzów i Prezydentów organizowanych w Tychach w 2012 roku) czy też meczów towarzyskich. Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania drużynom podczas meczu w Tychach!


Źródło : https://mosir.tychy.pl/