Haiz 4 liga : Tyskie rezerwy walczą o awans.

 


Rozgrywki Haiz 4 ligi dawno nie były tak emocjonujące na tym etapie, aż pięć drużyn walczy o fotel lidera, a każda kolejka przynosi nowe niespodzianki i roszady na czołowych miejscach.

Aktualnie w tabeli  prowadzi Czaniec, który dystansuje GKS Tychy o cztery punkty, pomiędzy tymi drużynami mamy jeszcze kolejno Bełk, Jasienicę i Ustroń, które z kolei dzieli raptem jedno „oczko”.

Cóż zatem czeka kibiców w ostatnich czterech seriach? Wydaje się, że mnóstwo emocji i walka do samego końca, a terminarz dla żadnej z drużyn nie jest łaskawy. Poniżej przedstawiamy rywali wszystkich zainteresowanych w zestawieniu z aktualną pozycją w tabeli, wynikami jesiennych meczy jak i sumą zdobytych punktów.

 1. GKS II Tychy (10 punktów jesienią):
  Bełk – pozycja 2, jesienią 2:1
  Czaniec – 1, 2:1
  Radziechowy-Wieprz – 10, 1:1
  Gaszowice – 13, 4:2
 2. Ustroń (7 punktów jesienią):
  Bielsko-Biała – 9, 2:2
  Połomia – 16, 4:0
  Landek – 14, 3:1
  Bełk – 2, 0:3
 3. Jasienica (6 punktów jesienią):
  Goczałkowice – 8, 3:1
  Wodzisław Śl. – 12, 1:1
  Racibórz – 15, 1:1
  Czechowice-Dziedzice – 7, 1:1
 4. Bełk (7 punktów jesienią):
  Tychy – 5, 1:2
  Landek – 14, 1:0
  Czaniec – 1, 1:1
  Ustroń – 4, 3:0
 5. Czaniec (7 punktów jesienią):
  Wilcza – 11, 1:0
  Tychy – 5, 1:2
  Bełk – 2, 1:1
  Radziechowy-Wieprz – 10, 2:1

Teoretycznie najlepszy terminarz mają Drzewiarz Jasienica i Kuźnia Ustroń, natomiast po przeciwnej stronie można zestawić GKS Tychy i Decor Bełk. Jednakże wskazywanie faworytów w poszczególnych pojedynkach mija się z celem, bowiem, drużyny z dołu tabeli ciągle walczą o ligowy byt i z pewnością skóry tanio nie sprzedadzą, a ich postawa na wiosnę już nie raz pokazała, że o sensację wcale nie jest tak trudno.

Tyszanie natomiast z pewnością będą musieli się skupić na dwóch najbliższych pojedynkach. Starcia kolejno z wiceliderem i liderem tabeli to walka o przysłowiowe „6 punktów”, a każdy komplet zdobyty przez daną drużynę albo spłaszczy jeszcze bardziej tabelę albo pozwoli zyskać przewagę nad bezpośrednim rywalem bądź też nawet resztą stawki.

Już w niedzielę podejmować będziemy Decor Bełk w szeregach, którego występuje lider klasyfikacji strzelców – Damian Olczak, autor 21 trafień.  Snajper Bełku w tym sezonie „ustrzelił” już niemal każdego rywala prócz lidera z Czańca i nas. – Od kilku kolejek powtarzamy te same słowa, przygotowujemy się do każdego meczu podobnie. Szlifujemy cały czas solidność w defensywie, a w ataku próbujemy różnych wariantów, bo Ci chłopcy chcą i potrafią grać w piłkę, a co przyniesie los zobaczy niebawem. Na pewno nie będziemy odpuszczać walki o zwycięstwo w każdym spotkaniu – powiedział trener Tomasz Wolak.

Natomiast w 28 kolejce zmierzymy się na wyjeździe z liderem LKS Czaniec, czyli z drużyną, która z pewnością będzie chciała wziąć rewanż za ostatnią porażkę w Tychach. Podopieczni trenera Macieja Żaka to najlepiej zorganizowana defensywa w stawce, natomiast w ataku próżno szukać jednego lidera, co stanowi dodatkowy atut, bo „ukłuć” może każdy. Na chwilę obecną siedem strzelonych bramek mają Ilya Nazdryn-Platnitski, Kamil Karcz i Maciej Stróżak – co daje nam w sumie połowę dorobku całej drużyny.

GKS II Tychy – KS Decor Bełk, początek spotkania 26 maja (niedziela) na boisku OW Paprocany o godzinie 11:00. Wstęp Wolny.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/