Tyskie trolejbusy przemówią po angielsku.

 


Tychy są jednym z sześciu miast gospodarzy młodzieżowych mistrzostw świata w piłce nożnej poniżej lat 20 – Fifa U-20 World Cup 2019. Od 24 maja do 7 czerwca na Stadionie Miejskim zostanie rozegranych w sumie osiem spotkań.

Wychodząc naprzeciw kibicom, którzy przyjadą do Tychów dopingować swoje drużyny z USA, Korei Południowej, Argentyny, RPA, Nigerii czy Kataru, Tyskie Linie Trolejbusowe wprowadzą na czas mistrzostw dwujęzyczną identyfikację linii i kierunków w swoich pojazdach.

Tablice kierunkowe w trolejbusach będą wyświetlały nazwy przystanków docelowych po polsku i angielsku. Dodatkowo, wszystkie linie przejeżdżające przez przystanek Stadion będą opatrzone piktogramem piłkarza, aby nawet osoby nieznające języka angielskiego łatwo mogły się zorientować, że właśnie ten konkretny trolejbus jedzie w kierunku stadionu.

Oprócz tego zostały przygotowane komunikaty głosowe w języku angielskim, które mają pomóc kibicom w poruszaniu się po mieście. Lektor poinformuje o liniach, którymi można dotrzeć na stadion oraz o przybliżonym czasie dojazdu, a także będzie kierował do dworca kolejowego czy szpitala.

Bardzo się cieszymy, że nasze miasto po raz drugi jest gospodarzem dużej międzynarodowej piłkarskiej imprezy. Tyskie Linie Trolejbusowe włączają się aktywnie w obchody tego wydarzenia – mówi Marcin Rogala, prezes spółki. Chcemy, aby goście, którzy przyjadą do Tychów, zobaczyli, że nasza komunikacja stoi na europejskim poziomie i mogli przez przeszkód językowych z niej korzystać.


Źródło : Tyskie Linie Trolejbusowe