W drodze po życie dziecka. Dołącz w niedzielę do „Wyprawy dla Jasia”.

 


Już w niedzielę 12 maja ostatni dzień 500-kilometrowej charytatywnej „Wyprawy dla Jasia” – 6-letniego chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Zachęcamy WSZYSTKICH do przyłączenia się i wspólnego pokonania ostatniego odcinka Głównego Szlaku Beskidzkiego. Start o godzinie 6.00 rano z Kubalonki. Razem z Michałem i Piotrem-policjantami z tyskiej komendy pokażmy, że ludzkie życie, w szczególności życie i zdrowie dziecka, ma najwyższą wartość!!!

Już teraz zachęcamy WSZYSTKICH, nie tylko policjantów, ale KAŻDEGO CHĘTNEGO do przyłączenia się do charytatywnej „Wyprawy dla Jasia” i wspólnego pokonania ostatniego odcinka Głównego Szlaku Beskidzkiego. RAZEM możemy więcej! Start w niedzielę 12 maja o godzinie 6.00 rano z Kubalonki. Zbiórka na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej DW941 i drogi prowadzącej do Wisły Czarne. Oczywiście można dołączyć się na każdym etapie podróży, która swój finał będzie miała na Rynku w Ustroniu. Tam odbędzie się uroczyste powitanie wszystkich uczestników.

Trasa Kubalonka-Ustroń to ostatni odcinek, który Michał i Piotr-policjanci z tyskiej komendy mają do przemierzenia kończąc charytatywną „Wyprawę dla Jasia”. Główny Szlak Beskidzki, mierzący 500 km i najdłuższy w naszej ojczyźnie, mieli przemierzyć w 19 dni. Wszystko wskazuje, że zakończą go 3 dni wcześniej, 12 maja. W ten dzień przemierzą ostatni odcinek trasy.

Dwaj policjanci swoim uporem pokazują, że dla 6-letniego Jasia, chłopca chorującego na rdzeniowy zanik mięśni, zrobią wszystko. Piotr i Michał pokazują, że każdy, jeżeli tylko chce, może bardzo wiele. Każdy może pomóc. Swoją postawą chcą zachęcić do wspierania leczenia Jasia, który mimo przeciwności losu, swoim uśmiechem i pogodą ducha jest w stanie powalić na kolana największego twardziela. Założeniem przedsięwzięcia jest uzbieranie kwoty o równowartości 10 zł za każdy przebyty kilometr. Policjanci wyruszyli 27 kwietnia 2019 roku z miejscowości Wołosate. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński objął przedsięwzięcie honorowym patronatem.

„Wyprawa dla Jasia” to także sposób, w jaki policjanci chcą uczcić jubileusz 100 rocznicy powstania Policji Państwowej oraz pokazać, że służba na rzecz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi ma charakter wielopoziomowy i nie ogranicza się tylko do doraźnej interwencji. Ostatni etap wspólnie z wszystkimi przemierzy również Jaś. Towarzyszyć mu będą rodzice. Dołączy do nich Burmistrz Miasta Ustronia Przemysław Korcz, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk oraz Komendant Miejski Policji w Tychach insp. Andrzej Trzcński. Burmistrz wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Cieszynie, tak jak wielu innych, bezimiennych darczyńców, postanowili włączyć się w tę niezwykłą akcję i przygotowali na ustrońskim Rynku wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Pamiętajmy!

Pomóc Jasiowi może każdy. W inicjatywę włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać środki na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

U Jasia stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się, dlatego 6-latek wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Chcąc wspomóc Jasia, syna jednego z tyskich policjantów, funkcjonariusze postanowili nadać wyprawie charakter charytatywny. Chłopiec jest podopiecznym fundacji „Gwiazda Nadziei”, gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.


Źródło : http://www.slaska.policja.gov.pl/