Mundialowe niedogodności w okolicach Stadionu Miejskiego.

 


Już tylko niespełna trzy tygodnie pozostały do pierwszego meczu jednej z najważniejszych futbolowych imprez na świecie – młodzieżowego Mundialu zawodników do lat 20. Osiem mistrzowskich spotkań odbędzie się na Stadionie Miejskim w Tychach.

„Tyskie” mecze rozegrane zostaną: 24 maja (godz. 18), 25 maja (18), 30 maja (20.30), 31 maja (20.30), 3 czerwca (17.30) i 7 czerwca (18.30). Niestety, w te dni mieszkańcy okolic stadionu będą musieli pogodzić się z pewnymi utrudnieniami.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i warunki międzynarodowej federacji piłkarskiej (FIFA) w dni meczowe od godz. 6 obowiązywał będzie zakaz parkowania na ul. Baziowej. Ponadto na sześć godzin przed meczem i dwie godziny po meczu wyłączona z ruchu samochodowego będzie ul. Baziowa oraz ul. Edukacji (od skrzyżowania z al. Bielską do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego). Komunikacja miejska będzie kursować ulicą Edukacji normalnie. Dla zmniejszenia uciążliwości specjalnie dla mieszkańców ul. Baziowej zostanie wydzielona część parkingu przy ul. Edukacji, w okolicach Krytej Pływalni.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 13/589