Obchody 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w Tychach.

 


Warsztaty i atrakcje dla dzieci, wspólne odśpiewanie „Ody do Radości” przez mieszkańców wraz z chórem oraz wystawa fotograficzna. 1 maja na placu Baczyńskiego tyszanie będą świętowali 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Przed zbliżającą się 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, Związek Miasta Polski wyszedł z inicjatywą upamiętnienia wydarzeń z 2004 roku. 1 maja o godzinie 12:00 obchody rozpoczną się na placu Baczyńskiego od odśpiewania hymnu Unii Europejskiej przez mieszkańców wspólnie z katowickim Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego. Dla mieszkańców przygotowane zostały karty z tekstem „Ody do radości”. Później atrakcje będą czekały na najmłodszych. Dla dzieci przygotowano warsztaty z animatorami, wspólne malowanie tyskich obiektów na wolnostojącej ściance, fotobudkę, a także flagi i balony z helem rozdawane przez szczudlarzy. Atrakcję potrwają do godziny 15:00.

O godzinie 16:00 obchody przeniosą się do kościoła pw. św. Marii Magdaleny, gdzie tyszanie będą mieli okazję usłyszeć uważaną za największe dzieło muzyki religijnej – „Wielką Mszę h-moll”. Dzieło Johanna Sebastiana Bacha wykonają wspomniany wcześniej katowicki Chór Uniwersytetu Ekonomicznego, Chór Muzycznych Spotkań w Loarze oraz Gliwicka Orkiestra Kameralna.

 Źródło : http://umtychy.pl/