V LOGOS FEST – Tyski Festiwal Słowa.

 


W środę, 15 maja, rusza V LOGOS FEST – Tyski Festiwal Słowa – edycja Przybora. Podczas 5 dni tego wielkiego święta słowa odbywać się będą koncerty, recitale, spektakle, ale również szereg innych wydarzeń, których celem jest dbanie o piękno słowa mówionego. Jego strażnikami staną się takie gwiazdy, jak: Edyta Geppert, Artur Andrus, Dorota Miśkiewicz, Magda Umer czy Kabaret Mumio.

Już niedługo w naszym sercu maj, dlatego zamieszczamy szczegółowy program V LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa, poświęconego twórczości Jeremiego Przybory:

Środa, 15 maja 2019 r.,

godz. 18.30 Teatr Mały Tychy

Inauguracja LOGOS FEST: „Gdy zabraknie mi słów…” koncert piosenek Jeremiego Przybory z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz, Bronisława Wrocławskiego, Katarzyny Herman oraz tyskich artystów. Wydarzenie zostanie zbudowane wokół wpływu Przybory na zwykłych odbiorców, ale również kolegów po piórze. Opublikowane w 2010 r. „Listy na wyczerpanym papierze” – epistolograficzny zapis jego romansu z Agnieszką Osiecką, pozwala prześledzić wzajemne wpływy – piosenka Osieckiej „Na całych jeziorach ty” jest o Przyborze, inspirowana zresztą jego wcześniejszym „Na całej połaci śnieg”. Na kanwie tej właśnie korespondencji zrealizowana zostanie tegoroczna festiwalowa premiera, stanowiąca jednocześnie zaplanowaną na środę 15 maja inaugurację V LOGOS FEST. reż. Paweł Drzewiecki

Czwartek, 16 maja 2019 r.,

godz. 10:00 Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26

Lekcje czytania z Tygodnikiem Powszechnym

godz. 18.30 Teatr Mały Tychy

Koncert Edyty Geppert. Artystka znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi. Podczas Tyskiego Festiwalu Słowa usłyszymy m.in. piosenkę z musicalu „Piotruś Pan” z librettem Jeremiego Przybory.

Piątek, 17 maja 2019 r.,

godz. 18.30 Teatr Mały Tychy

Recital satyryczny Artura Andrusa „Sokratesa 18”. Artur Andrus – dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, a co najważniejsze – mistrz słowa, który z niesamowitą i typową dla siebie lekkością potrafi stworzyć momentami kontrastowe aranżacje – od tych dowcipnych, chwilami z powiewem absurdu, czasem dopisane do kawałków klasycznych lub wręcz staromodnych. Na scenie zobaczymy go w recitalu kabaretowym “Sokratesa 18”, w którym odnajdziemy odniesienia do współczesności, lokalności, ale i klasyki, której patronować mógłby tytułowy Sokrates.

godz. 10:00 – 17:00 Miejskie Centrum Kultury w Tychach ul. Bohaterów Warszawy 26

TURNIEJ RECYTATORSKI – warsztaty recytatorskie

Sobota, 18 maja

11:00 Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26

TURNIEJ SCRABBLE

11:00-11:45 — zapisy do turnieju

12:00 — rozpoczęcie turnieju

15:00-16:00 — przerwa obiadowa

20:00 — zakończenie gier

10:00 – 17:00 Galeria Sztuki StrefArt ul. Fabryczna 2

TURNIEJ RECYTATORSKI – warsztaty recytatorskie (próba) i widowisko sceniczne

Niedziela, 19 maja

11:00 Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26

TURNIEJ SCRABBLE

11:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek

16:30 — zakończenie turnieju i rozdanie drobnych upominków za udział w turnieju

18:30  Teatr Mały w Tychach

Gala Finałowa V LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa – rozstrzygnięcie i wręczenie nagród Turnieju Recytatorskiego i IV Otwartych Mistrzostw Tychów w Scrabble

 „Przybora na 102” w wykonaniu Magdy Umer i Mumio
Na scenie pojawią się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Teksty Mistrza zostaną przeplecione szalonymi improwizacjami typowymi dla grupy Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi postać Ciotki Mizerii w mistrzowskim wykonaniu Magdy Umer. Co może wyjść z tego niezwykłego połączenia? Przekonajcie się sami!

LOGOS FEST – Tyski Festiwal Słowa objął honorowym patronatem prof. Jan Miodek.

Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Tychach

Bilety: przedsprzedaż (do 5.05): 45 zł, cena regularna (od 6.05): 65 zł oraz karnety na 4 koncerty w cenie 180 zł do nabycia w kasie Teatru Małego w Tychach oraz na TicketMaster.pl i w salonach EMPIK.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/