Spotkanie z klubami partnerskimi GKS Tychy.

 


W poniedziałek, 15 kwietnia w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego Tychy odbyło się pierwsze spotkanie z klubami partnerskimi GKS Tychy, mające na celu zaprezentowanie procesu szkolenia dzieci i młodzieży w tyskim klubie oraz dyskusję o zacieśnieniu współpracy.

– Chcemy, aby GKS – jako największy i najbardziej rozpoznawalny klub – skupiał w swoich strukturach najlepszych zawodników z Tychów i okolic. Poprzez szkolenie będziemy mieli bezpośredni wpływ na rozwój zawodnika pod kątem przygotowania go do gry w I zespole. Działamy zgodnie z naszym hasłem: „Nie zawsze możesz zbudować przyszłość na swoich młodych zawodnikach, ale zawsze możesz zbudować młodych dla przyszłości klubu. Naszym celem jest stworzenie ilościowo mniejszych grup, ale o dużej jakości piłkarskiej – mówi Piotr Mrozek, koordynator szkolenia młodzieżowego w GKS Tychy.

W ostatnim czasie tyski klub poczynił kilka istotnych ruchów związanych z przyszłością piłki młodzieżowej. Powstał Klub Piłkarski GKS Tychy S.A., którego celem jest wyodrębnienie z Tyskiego Sportu sekcji piłki nożnej i późniejsze jej zarządzanie. Już teraz pod szyldem KP GKS Tychy w rozgrywkach młodzieżowych występują cztery drużyny z roczników 2009-2012.

– Szkolenie młodzieżowe to ważny aspekt funkcjonowania naszego klubu, dlatego chcemy go mocno rozwijać. Budowa silnych struktur młodzieżowych to pierwszy krok ku temu, abyśmy w przyszłości mogli się cieszyć grą wielu naszych wychowanków w pierwszym składzie seniorskiego zespołu – dodaje z kolei Krzysztof Woźniak, Wiceprezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Scouting młodzieżowy dla dzieci z roczników 2005-2009 prowadzony jest już od dłuższego czasu. Najpierw – w trakcie ferii zimowych – odbył się Camp GKS Tychy, natomiast w kwietniu i maju treningi naborowe.

Kolejnym projektem jest stworzenie od nowego roku szkolnego – przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Tychach – dwóch klas Mistrzostwa Sportowego.

W toku wspólnej dyskusji ustalono, że spotkania z udziałem klubów tyskiej społeczności piłkarskiej szkolącej dzieci oraz młodzież będą organizowane cyklicznie. Kolejne już 6 maja.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/