Uniwersytet Ekonomiczny partnerem GKS-u Tychy.

 


Ma ponad jedenaście tysięcy studentów i jest jedną z największych uczelni w Polsce. Teraz jego oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach nawiązał współpracę z GKS Tychy. Umowa zakłada przede wszystkim wymianę doświadczeń, udział w panelach dyskusyjnych, wykonywanie badań czy zajęcia na Stadionie Miejskim w Tychach.

– Podpisanie umowy z tak renomowaną uczelnią otwiera przed nami nowe możliwości. Mamy już przygotowanych kilka interesujących projektów. Jeden z nich zakłada przeprowadzenie badań wśród kibiców. Chcemy jeszcze bardziej poznać ich oczekiwania, w jaki sposób oceniają organizację dnia meczowego i pozostałe elementy, które wpływają na to w jaki sposób fani odbierają nasz klub. Studenci Uniwersytetu będą brali również czynny udział w bieżącym funkcjonowaniu spółki. Umiejętności, które zdobywają na Uniwersytecie w praktyce będą mogli teraz wykorzystać w naszym klubie – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

– Uniwersytet Ekonomiczny po raz pierwszy podpisał umowę z podmiotem działającym na profesjonalnym rynku sportu w Polsce. Współdziałanie z Tyskim Sportem S.A. będzie obejmowało m.in. prowadzenie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach badań rynkowych i specjalistycznych szkoleń dla pracowników, a także udział studentów w stażach i praktykach. Ponadto ze względu na profil działalności Koło Naukowe Ekonomia Sportu nawiąże stałą, partnerską relację z Tyskim Sportem S.A.- dodaje dr Artur Grabowski, Katedra Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Pierwszym wymiernym efektem współpracy będzie udział Prezesa Tyskiego Sportu S.A. jako panelisty – eksperta, w II Debacie Koła Naukowego Ekonomii Sportu pt.” Współczesny rynek sportu w Polsce”, która odbędzie się 21 maja o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Stadionu Śląskiego w Chorzowie.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/