Tyscy Policjanci organizują charytatywną wyprawę górskim szlakiem dla chorego Jasia.

 


Dwóch policjantów zorganizowało „Charytatywną wyprawę górskim szlakiem dla Jasia na 100-lecie powstania Policji”, która odbędzie się 27 kwietnia w Wołosatem. Akcja ma na celu wsparcie rehabilitacji i leczenia 6-letniego Jasia, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni, a także uczczenie setnej rocznicy utworzenia Policji.

Dwaj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach postanowili zorganizować „Charytatywną wyprawę dla Jasia”. Przedsięwzięcie ma charakter nie tylko charytatywny, ale ma także na celu uczczenie 100. rocznicy utworzenia Policji.

Jaś to 6-letni chłopiec, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Wymaga on stałej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Tyscy policjanci postanowili pomóc chłopcu organizując wyprawę przez Beskidy, szlakiem, który ma długość 501,7 km. Założeniem jest uzbieranie kwoty o równowartości 10 złotych za każdy przebyty kilometr.

Przez pierwsze 7 dni,  trasa przebiegać będzie przez województwo podkarpackie. Rozpocznie się 27 kwietnia w Wołosatem zakończy 3 maja w okolicach Bartnego. Główny Szlak Beskidów mundurowi planują przemierzyć w czasie 19 dni. Finał zaplanowano 15 maja w Ustroniu. Policjanci są chętni do współpracy, a dodatkowe towarzystwo na poszczególnych odcinkach szlaku z pewnością doda im sił, by osiągnąć założony cel.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się w inicjatywę. Każdy może pomóc!


Źródło : https://www.korsosanockie.pl/