Tyszanka w wyborach Miss Polski Wielkiej Brytanii i Irlandii.

 


Dominika Łata ma 26 lat, mieszka w Leicester, a pochodzi z Tychów. Do Anglii wyjechała dwa lata temu, żeby zdobyć nowe doświadczenia i spełnić swoje marzenia. Teraz startuje w wyborach Miss Polski UK & Ireland. W walce o ten tytuł pozostało już zaledwie 18 kandydatek, ale Dominika chce dostać się do ścisłego finału, który odbędzie się w Londynie, dlatego potrzebuje głosów internautów.

Dominika Łata urodziła się w Tychach i to tutaj spędziła 24 lata swojego życia. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 37 oraz znajdującego się w tym samym budynku gimnazjum nr 4. Później wybrała Technikum nr 1 o profilu „Ochrona Środowiska”, a swoją edukację kontynuowała na Politechnice Śląskiej, gdzie ukończyła „Zarządzanie i Inżynieria Produkcji”. W tym czasie pracowała też w jednym z banków.

– Mimo dużego wkładu pracy i natłoku nauki, wspominam ten okres z nostalgią i uśmiechem na twarzy, ponieważ poznałam tam wiele ciekawych osób z którymi zawsze interesująco spędzałam czas pomiędzy kolejnymi zajęciami. W przyszłości na pewno zdecyduję się podjąć studia magisterskie – zapowiada kandydatka do tytułu Miss.

– Nigdy nie planowałam udziału w tego typu konkursach. Ten pomysł zrodził się pewnego dnia pod wpływem impulsu, gdy natknęłam się na informację o wyborach Miss UK & Ireland. Po przemyśleniu postanowiłam zaryzykować, gdyż chciałam zdobyć doświadczenie w nowej dziedzinie – wyjaśnia Dominika.

26-latce z Tychów udało dojść się do półfinału, gdzie spośród 18 kandydatek internauci wybierają 10 dziewczyn, które w finale zawalczą o tytuł Miss Polski Wielkiej Brytanii i Irlandii. Finałowa gala w Londynie odbędzie się w maju.

Na Dominikę Łatę można głosować codziennie do 14.04.2019 pod adresem www.mispolski.uk


 


Źródło : https://dziennikzachodni.pl/