Strajk nauczycieli w Tychach.

 


W Tychach strajk prowadzi 655 nauczycieli, a 101 nauczycieli nie przystąpiło do protestu. W szkołach pod opieką pedagogów rodzice pozostawili 16 dzieci. Takie dane przekazał rano na swoim facebookowym profilu wiceprezydent miasta, Maciej Gramatyka.
Na czas strajku w Tychach przygotowano specjalną ofertę kulturalną i sportową dla dzieci i młodzieży. Taką ofertę zorganizowały m.in. Tyski Sport, Muzeum Miejskie, Miejska Biblioteka Publiczna, MOSiR i Miejskie Centrum Kultury.

Wodny Park Tychy zaprasza uczniów we wtorek i środę (9 i 10 kwietnia) do bezpłatnego korzystania z  aquaparku w godzinach od 9.00 do 13.00. To propozycja dla uczniów publicznych szkół w Tychach, którzy ukończyli 13. rok życia. Bezpłatny wstęp na dwie godziny do strefy rekreacyjnej będzie możliwe na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.
Młodsze dzieci mogą przyjść, ale z opiekunem, który będzie musiał już zapłacić za wstęp).

Oświatowa „Solidarność” apeluje do członków tego związku, żeby nie przyłączali się do akcji strajkowej prowadzonej przez inne centrale związkowe. Ale w wielu regionach, niezadowoleni z decyzji swojego związkowego szefa Ryszarda Proksy, który podpisał porozumienie z rządem, nauczyciele z „Solidarności” protestują ramię w ramię z ZNP i z innymi związkami. Tak jest w wielu szkołach w województwie śląskim, a także kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i w Wielkopolsce.


Źródło : https://www.radioexpress.pl/