Fortuna 1 liga : Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Tychy 2:0

Tyszanie nie mogą być zadowoleni ze swojego występu w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nie dość, że przerwali serię czterech zwycięstw z rzędu, to jeszcze kończyli spotkanie w dziewięciu.

Już na początku meczu boisko opuścił Marcin Biernat. Obrońca z Tychów przytrzymał jednego z rywali podczas, kiedy ten wychodził sam na sam z bramkarzem. Został za to z miejsca ukarany czerwoną kartką.

W końcówce trener Tarasiewicz zdecydował się na zmianę, która miała sprawić, że drużyna zacznie grać bardziej ofensywnie. Efektów jednak nie osiągnął, bo wprowadzony na boisko w 84. minucie Vojtus w niespełna trzy minuty dopuścił się dwóch wykroczeń i szybko został wyrzucony z boiska.

GKS Tychy przegrał to starcie 0:2. Obie bramki dla Podbeskidzia strzelił Valerijs Sabala. Łotewski napastnik z jedenastoma trafieniami został w ten sposób samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Fortuna 1 Ligi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała  – GKS Tychy 2:0 (1:0)

Bramki: Sabala 30′, 71′

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak – Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik Jończy, Kacper Gach – Kacper Kostorz (84′ Przemysław Mystkowski), Guga Palavandishvili, Adrian Rakowski, Michał Rzuchowski, Łukasz Sierpina (63′ Przemysław Płacheta) – Valerijs Sabala (88′ Damian Hilbrycht)

GKS: Konrad Jałocha – Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Łukasz Sołowiej (84′ Jakub Vojtus), Dawid Abramowicz – Hubert Adamczyk (61′ Artur Siemaszko), Sebastian Steblecki, Łukasz Grzeszczyk, Keon Daniel, Omar Monterde – Mateusz Piątkowski (46′ Jakub Piątek)

Żółte kartki: Sołowiej, Vojtus
Czerwona kartka: Biernat, Vojtus (za dwie żółte)