Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK.

 


8 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowe Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK. Odwiedzi nas ekipa Tandemowe Trip Love ze swoją prelekcją: Zimowa ekspedycja za koło podbiegunowe z psem.
Wstęp na wydarzenie wolny.
Klub Wilkowyje MCK, ul. Szkolna 94, tel.: 32 227 26 22/691 770 344, klub@mck.tychy.pl
Wyprawa, która miała być zdaniem wszystkich niemożliwa do zrealizowania. Jednak po kilku tysiącach przejechanych kilometrów, miesiącach spędzonych w drodze, mroźnych nocach w namiocie, stała się niezwykłą historią, bogatą w doświadczenia, chwil pełnych grozy, a także pięknych, wzruszających i zabawnych wydarzeń. Wszyscy pukali się w głowę, oni na szczęście nie słuchali i jeszcze silniej naciskali na pedały roweru walcząc z lodowym wiatrem smagającym ich twarze.
Ponad 9 miesięcy w drodze, 8 tysięcy kilometrów pokonanych pojazdem ważącym 400 kg – tandem, duża przyczepka i 50-cio kilogramowy pies. Z Polski wyruszyli pod koniec listopada, gdy zdobywali Nordkapp w czerwcu, zima wciąż nie opuszczała Półwyspu Skandynawskiego. Dzięki pionierskiemu wyczynowi Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki wpisali się w historię jako pierwsi podróżnicy, którzy przetrwali 6 zimowych miesięcy ekstremalnie trudnej wyprawy.
Zapraszamy serdecznie!