W Tychach dyskutowano systemie rozgrywek w kolejnym sezonie Polskiej Hokej Ligi.

 


Zniesienie limitu obcokrajowców w zespołach, brak spadków przez cztery lata, wpisowe w wysokości 64 tysiące, „dzika karta” za 300 tys. złotych – tak prawdopodobnie będą wyglądały najważniejsze zasady rozgrywek na kolejny sezon Polskiej Hokej Ligi. Komunikat w tej sprawie zostanie opublikowany 31 marca.

O systemie rozgrywek w kolejnym sezonie Polskiej Hokej Ligi, liczbie obcokrajowców w drużynach, transmisjach telewizyjnych,  kwestiach finansowych i wielu innych bieżących problemach związanych z funkcjonowaniem ekstraligi i klubów, a przede wszystkim przyszłości naszej dyscypliny, długo dyskutowali w piątek w Tychach przedstawiciele wszystkich 10 zespołów, które przystąpią do procesu licencyjnego PHL oraz władz PZHL i ligi.  W pierwszej części obrad uczestniczyli reprezentanci   Stowarzyszenia Zawodników Hokeja na Lodzie Krystian Dziubiński i Marcin Kolusz.

„W kwocie wpisowego są zawarte koszty przejazdów sędziów. Oczywiście nie będzie żadnych opłat za grę obcokrajowców. Nieprzypadkowo spotkaliśmy się na tyskim stadionie piłkarskim. Prowadzimy bowiem rozmowy, by finał Pucharu Polski  27 – 28 grudnia został rozegrany właśnie tam, jako pierwszy polski  +winter classic” – powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina.

Harmonogram rozgrywek zostanie ogłoszony najpóźniej do 10 lipca. Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia, ile rund zostanie rozegranych. Padła propozycja, by po czterech rundach tabelę podzielić na dwie części (4+6) i w kolejnych meczach „każdy z każdym” wyłonić ósemkę ćwierćfinalistów.

Kadra PZHL U-23 – podobnie jak w kończącym się sezonie – uczestniczyłaby w rywalizacji przez dwie rundy.

Pojawił się pomysł uhonorowania zwycięzcy sezonu zasadniczego. Premią miałby być udział w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego.

Przedmiotem dyskusji był też podział środków w przypadku pozyskania sponsora PHL, przedstawiciele klubów mogli się też zapoznać z dążeniem do stworzenia platformy medialnej transmitującej w internecie mecze ekstraligi.

Kolejne spotkanie w tym samym gronie zaplanowano na początek maja.


Źródło : http://pzhl.org.pl/