Podsumowanie akcji „Rowerem bezpiecznie do celu”.

 


Policjanci tyskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na jednoślady, a także na innych kierujących, którzy popełniają wykroczenia względem tych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcja ukierunkowana była również na zwiększenie świadomości o zagrożeniach oraz zadbanie o właściwe wyposażenie rowerów.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy prowadzili działania pod nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”. Celem akcji było zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa i kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Policjanci podnosili świadomość rowerzystów, że wypadki z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych. W ramach działań policjanci zwracali uwagę, prócz niechronionych uczestników ruchu drogowego, na kierujących pojazdami, którzy popełniają względem nich wykroczenia. Łącznie policjanci ujawnili 25 wykroczeń. Najczęstszym przewinieniem rowerzystów była jazda po chodniku i wzdłuż przejścia dla pieszych. Kierujący z kolei głównie przekraczali prędkość. Podczas działań wpadło 3 rowerzystów, którzy popełnili wykroczenie prowadząc jednoślad po spożyciu alkoholu.

Pamiętaj: Na bezpieczeństwo rowerzystów znaczący wpływ ma przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale też właściwie wyposażony rower.

Obrazek przedstawia rower a od niego biegnące kreski, które przedstawiają wymienione elementy wyposażenia roweruŹródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/