1 Runda Samochodowych Mistrzostw Tychów za nami.

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła inauguracji tegorocznych Samochodowych Mistrzostw Tychów. Na torze prób FCA Poland spotkało się blisko 80 załóg. Organizatorzy przygotowali liczącą 2,7 kilometra próbę sportową, którą zawodnicy przejeżdżali pięciokrotnie. Całą trasę najszybciej pokonali Artur Kobiela i Katarzyna Krosny w Subaru Impreza.

Nowością w tegorocznych Samochodowych Mistrzostwach Tychów jest powołanie przy współpracy z firmą GO+E Auto oddzielnej klasy dla samochodów w pełni elektrycznych. W tej kategorii na starcie stanęły cztery Fiaty 500E – piątym w klasie GOŚĆ wystartował rajdowy wicemistrz Śląska z 2017 r., Tomasz Zbroja pilotowany przez Klaudię Goczał. Przemysław i Magdalena Goździk objęli prowadzenie na pierwszej próbie i nie oddali go już do mety zawodów. Za nimi finiszowali Przemysław Obajtek i Joanna Panuś, oraz Jakub Spirydoniuki Paweł Moskwa.

W klasie CENTO KrzysztofWadas i DamianGoniewiczprowadzili od startu do mety pokonując o niespełna 16 s. Wojciecha Najgrodzkiego zMateuszem Solarczykiem i Adama Pawłowskiego z KamilemKocurem. Rywalizację w klasie PPC (samochody Peugeot i Citroen) wygrali Marcin Bal i Artur Bal (Citroen C2). Podium uzupełniły załogi Romuald Stasik/PawełAnielski (Citroen C2) i Krzysztof Bednarski/JakubSiemaszko (Peugeot 106). Wśród aut z napędem na tylną oś (klasa RWD) pierwszą trójkę stanowiły załogi Piotr Kapusta/Grzegorz Gibek, Paweł Rączka/GrzegorzMiksa i Piotr Sikorski/Michał Oraczewski (wszyscy w BMW).

Nikodem Sokół i MarcinBieniak(Fiat Seicento) wygrali rywalizację w klasie 1, pokonując załogi Paweł Oślak/MichałKociołek (Fiat Seicento) i Sebastian Puzoń/AleksandraPrzybyłek (Honda Civic). W klasie 2 najszybsi byli Maciej Walaszek i DamianStipek, Łukasz Przybyła i KrzysztofProksa oraz LeszekGluzai SewerynGluza (wszyscy Honda Civic). W klasie 3 zwyciężyli Dawid Grzebinogai KamilGamża (Honda Civic), przed HubertemLaśkiewiczem i MartynąKruk oraz Michałem Adamaszkiem iPawełSolichem (obie załogi Renault Clio).

W najmocniejszej klasie 4 nie było niespodzianek – najszybszy był ubiegłoroczny mistrz w tej kategorii: Artur Kobiela (Subaru Impreza), pilotowany tym razem przez Katarzynę Krosny. Na drugim miejscu zawody ukończyli Przemyslawi Ewa Klocek (Subaru Impreza), a na ostatnim stopniu podium stanęli AdrianZawadka i OskarTichanowicz (Mistubishi Lancer). W klasie GOŚĆ (zawodnicy z licencją rajdową) triumfowali JacekPolok i PrzemysławBijałd. Załoga Forda Fiesty miała też trzeci czas w całych zawodach. Kolejne pozycje zajęli RafałSzumieci Konrad Giergiel (Peugeot 306) i Marek Mularczyk z MichałePaciejem (Fiat Seicento).

Kolejne zawody z serii SMT na torze FCA odbędą się 14 kwietnia.