„Z narkotykami nie po DRODZE”.

 


Tyscy policjanci prowadzili działania „Z narkotykami nie po DRODZE”. W związku z tym mundurowi prowadzili wzmożone kontrole, mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem środków odurzających oraz pod wpływem alkoholu.

Policjanci wydziału ruchu drogowego tyskiej komendy, wyposażeni w nowoczesne urządzenie kontrolno-pomiarowe DrugRead służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców, przeprowadzili działania pod nazwą „Z narkotykami nie po drodze”.

Akcja odbyła się w miniony piątek i miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 1,5 tys. kierujących. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy popełnili wykroczenie prowadząc swój pojazd po użyciu alkoholu.

Dwa dni później stróże prawa zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Na ul. Dzwonkowej w Tychach policjanci skontrolowali mężczyznę w wieku 51 lat, który kierował pojazdem marki Skoda będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik jego badania wskazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie z promilem alkoholu w organizmie wpadł 35-latek, który prowadził samochód Renault.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.