Pierwszy kontrakt młodego zawodnika.

 


Michał Staniucha podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS Tychy. Młody i obiecujący napastnik związał się umową z tyskim klubem, która będzie obowiązywać przez najbliższe dwa i pół roku, a więc do 30 czerwca 2021 roku.

Urodzony w 2001 roku zawodnik 31 lipca będzie obchodził swoje 18. urodziny. Michał swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w zespole Polonii Łaziska Górne, skąd przed sezonem 2014/15 przeniósł się do Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy. Po roku spędzonym w APN trafił do tyskiego klubu, gdzie do końca minionego sezonu występował na zasadzie wypożyczenia z czwartoligowca. Latem minionego roku już definitywnie stał się graczem Trójkolorowych.

Jesienią został włączony do szerokiej kadry pierwszego zespołu i już w 1. kolejce zaliczył debiut w Fortuna 1 Lidze, pojawiając się na placu gry w doliczonym czasie spotkania z Odrą Opole. Łącznie dotychczas rozegrał 5 ligowych meczów, a pojedynek z Rakowem Częstochowa rozpoczął nawet w wyjściowej jedenastce.

– Michał to młody i perspektywiczny chłopak. Widać, że mocno pracuje na treningach, by móc cały czas się rozwijać i stawać się lepszym zawodnikiem. Jesienią dostał już nawet kilka szans na pierwszoligowych poziomie, dlatego finalizując podpisanie tego kontraktu liczymy, że w przyszłości będziemy mieli z jego gry w GKS wiele pociechy i powodów do radości – mówi Krzysztof Bizacki, dyrektor sportowy GKS Tychy.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/