Młodzi mistrzowie w Tychach.

 


Argentyna, Ukraina, USA, Nigeria, RPA, Korea Południowa i Katar – młodzieżowe reprezentacje właśnie tych krajów będziemy mieli okazję oglądać w Tychach w fazie grupowej młodzieżowego mundialu w piłce nożnej. Turniej rozegrany zostanie w naszym kraju na przełomie maja i czerwca.

W minioną niedzielę (24.02) w gdyńskiej Arenie odbyło się losowanie grup mistrzostwa świata FIFA U-20 World Cup. Gośćmi specjalnymi wydarzenia, którzy na scenie losowali zespoły, były legendy światowej piłki – Brazylijczyk Bebeto (mistrz świata z 1994 roku podczas mistrzostw w USA), Portugalczyk Fernando Couto (legenda reprezentacji Portugalii, srebrny medalista mistrzostw Europy z 2004 roku) oraz Andrzej Juskowiak (srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku).

Na Stadionie Miejskim w Tychach rozegranych będzie sześć spotkań grupowych i dwa mecze fazy pucharowej (mecz 1/8 finału oraz ćwierćfinał). Najczęściej tyscy kibice zobaczą w akcji młodych zawodników z Kataru, którzy na tyskim stadionie rozegrają wszystkie trzy spotkania grupowe. Ich przeciwnikami w grupie D będą Nigeria, Ukraina i Stany Zjednoczone. Spośród meczów grupy F w Tychach zobaczymy starcia Argentyny z RPA, RPA z Koreą Południową i Korei Południowej z Argentyną. Pozostałe mecze w grupie D i F odbędą się w Bielsku – Białej.

– Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to druga najważniejsza impreza piłkarska na świecie. Każda drużyna, która zakwalifikowała się do turnieju reprezentuje wysoki poziom i nie znalazła się w turniejowej stawce przypadkiem. Dlatego jestem pewien, że czekają nas wielkie emocje podczas każdego z ośmiu meczów rozgrywanych w Tychach. Cieszę się, że zobaczymy na tyskim stadionie mecz reprezentacji Ukrainy, bo coraz więcej obywateli tego kraju mieszka i pracuje w naszym mieście. Z pewnością Katarczycy będą się bacznie przyglądali temu, jak turniej w Polsce, a szczególnie w naszym mieście zostanie organizowany, bo przecież za trzy lata mundial zostanie rozegrany właśnie w tym kraju. Zresztą przedstawiciele Kataru, ale także Nigerii, Argentyny i RPA jeszcze dziś wylądują na lotnisku w Balicach, a jutro będą wizytować obiekty treningowe i oczywiście Stadion Miejski w Tychach, na którym w maju rozegrają swoje grupowe spotkania – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Mundial w Polsce będzie rozgrywany od 23 maja do 15 czerwca. – Zapewniam, że zrobimy wszystko, żeby podczas turnieju wypaść jak najlepiej i ponownie pokazać, że potrafimy organizować rozgrywki na najwyższym poziomie. Liczę, że stadion będzie pełny kibiców, zwłaszcza, że ceny biletów na ten turniej są bardzo przystępne. Już dziś zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej do naszego miasta – dodaje prezydent Dziuba.

Polacy swoje mecze rozegrają w Łodzi, a ich przeciwnikami będzie Senegal, Thaiti i Kolumbia. Bilety będą dostępne od 26 lutego w przedsprzedaży dla posiadaczy kart VISA oraz od 7 marca w regularnej sprzedaży. Wejściówki będzie można nabyć na platformie FIFA.com/tickets/U20WC w cenie 10 zł (Kategoria II) i 20 zł (Kategoria I) na fazę grupową oraz 1/8 finału, 20 zł i 30 zł na ćwierćfinał, półfinał i mecz o 3. Miejsce oraz 30 zł i 40 zł na finał.

Mecze fazy pucharowej w Tychach:

Grupa D:

24 maja: Katar – Nigeria (18:00)
27 maja: Katar – Ukraina (18:00)
30 maja: USA – Katar (20:30)

Grupa F:

25 maja: Argentyna – RPA (20:30)
28 maja: RPA – Korea Południowa (20:30)
31 maja: Korea Południowa – Argentyna (20:30)


Źródło : http://umtychy.pl/