Z Wisły Kraków do GKS-u Tychy.

 


Nowym piłkarzem GKS Tychy został Kacper Laskoś. 19-letni zawodnik trafia do tyskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Wisły Kraków, a jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku.

Urodzony w Gorlicach 5 stycznia 2000 roku piłkarz swoją piłkarską przygodę rozwijał w LKS Szymbark, Gliniku Gorlice, a następnie w klubach z Nowego Sącza – Dunajcu i Sandecji. Przed sezonem 2014/15 trafił do akademii Wisły Kraków.

W zespole Białej Gwiazdy występował w juniorskich drużynach, aż w końcu od rundy wiosennej rozgrywek 2016/17 został włączony do kadry pierwszego zespołu. 20 maja 2017 roku zaliczył nawet debiut w Lotto Ekstraklasie, pojawiając się na ostatni kwadrans meczu z Pogonią Szczecin.

Laskoś był także podstawowym i wyróżniającym się graczem młodej drużyny Wisły, występującej w Centralnej Lidze Juniorów. W obecnym sezonie rozegrał 16 spotkań na tym poziomie, w których strzelił 6 bramek. Mierzący 184 cm wzrostu gracz był także młodzieżowym reprezentantem Polski, występując w kadrze do lat 16, 17 i 18.

Młody piłkarz może występować zarówno jako defensywny pomocnik, jak i środkowy obrońca. W tyskim zespole będzie grał w koszulce z numerem 47 i – rzecz jasna – udał się już z drużyną na dzisiejszy sparing z Widzewem Łódź, a następnie na dziesięciodniowe zgrupowanie do Spały.


Źródło : https://www.radiopiekary.pl/