Walentynkowy „Seks po fińsku”.

 


Kalejdoskop tego, co kryje się za słowem miłość z malowniczą Finlandią w tle. Tak w skrócie można opisać to, co przygotowaliśmy w ramach walentynkowego Kina FreeLove. Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na „Seks po fińsku”, zaskakującą i pełną emocji komedię Miki Kaurismäkiego, w której nie brakuje humoru, zwrotów akcji, intryg, a nawet wątku kryminalnego.

Punktem wyjścia do rozwoju akcji jest decyzja o… zakończeniu małżeństwa głównych bohaterów, Juhani i Tuuli. Chęć pokojowego przejścia przez ten proces przemienia się wkrótce w wojnę dwojga ludzi, którzy nagle odkrywają uroki płynące z wolności. Do gry wkraczają naprędce poznani kochankowie, co powoduje wybuch tylko z pozoru wygasłych emocji małżonków, a później jest już tylko ciekawiej wraz z mnożącymi się postaciami i rozwijającą się akcją.

Scenariusz „Seksu po fińsku” powstał na podstawie powieści Petri Karry „Haarautuvan rakkauden talo”, co można przetłumaczyć jako „Dom rozchodzącej się miłości” i jest to chyba najtrafniejsze określenie tego, co tyscy widzowie zobaczą na ekranie w produkcji z 2009 roku. W produkcji Kaurismäkiego zobaczymy Hannu-Pekka i Elinę Knihtilä, którzy za swoje kreacje zostali w 2010 roku nominowani do najważniejszej fińskiej nagrody filmowej – Jussi.

Na walentynkowe Kino FreeLove zapraszamy (a jakże!) 14 lutego  o 19.00 do Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Wstęp wolny