140 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć dwóch synów w 2003 roku.

 


Mężczyzna, który w 2003 roku stracił dwóch synów w lawinie pod Rysami, ma otrzymać 140 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok jest prawomocny. 16 lat temu w Tatrach zginęło 8 uczestników wyprawy górskiej z I LO im. Kruczkowskiego w Tychach: sześcioro licealistów, starszy brat jednego z nich i jeden z opiekunów.

Nauczyciel i opiekun grupy Mariusz Sz. został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata za nieumyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa na uczestników wycieczki. Ojciec dwóch braci, którzy zginęli w Tatrach, domagał się 700 tysięcy złotych zadośćuczynienia.

W grudniu 2017 roku sprawę rozpoznał Sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyźnie przyznano wówczas 140 tysięcy złotych zadośćuczynienia – po połowie od Mirosława Sz. i od klubu organizującego wyprawę Oddalono z kolei roszczenia wobec samorządu Tychów. Uznano bowiem, że nie była to wycieczka szkolna, ale wyprawa zorganizowana przez Mirosława Sz., która odbyła się w ramach działalności klubu. Sąd uznał też, że w tym przypadku roszczenie przedawniło się.

Wczoraj (8 lutego) Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał w mocy ten wyrok, uznając, że jest trafny. Mężczyzna, który w 2003 roku stracił dwóch synów, powiedział po ogłoszeniu wyroku, że dla niego ta sprawa nigdy nie będzie zakończona.


Źródło : https://dziennikzachodni.pl/