Kibicuj Polonii Tychy w walce o finał Mistrzostw Polski.

GKS Katowice, ROW Rybnik i Ślęza Wrocław – to rywale Polonii Tychy w drugiej, ostatniej rundzie eliminacyjnej Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu do lat 14. Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny, a wyłoni je turniej rozgrywany w Tychach.

Polonistki po nieudanych eliminacjach do turniejów mistrzowskich w kategoriach do lat 18 i 16, chcą awansować do finałów najmłodszej kategorii. Tym bardziej, że właśnie w niej dysponują najrówniejszym i najsilniejszym składem. Pierwszy krok w drodze do turnieju głównego wykonały nieco ponad dwa tygodnie temu – w Lędzinach zajęły drugie miejsce za miejscowym KSB i awansowały do drugiej rundy eliminacji. Teraz przyszedł czas na trudniejszych przeciwników.

Ślęza i ROW wygrały swoje pierwsze grupy. Wrocławianki zostawiły za sobą Unię Opole i MUKS Kostrzyn nad Odrą, a zespół z Rybnika pokonał SWD Wodzisław, Rekord Bielsko-Biała, Wisłę Skoczów i Zantkę Chorzów. Drugie miejsce w pierwszej rundzie zajęły za to zawodniczki GKS Katowice. Co prawda pokonały Rozbark Bytom i GTW Gliwice, jednak musiały uznać wyższość Rolnika Głogówek.

Jak wyglądają szanse Polonii na grę finale? Dariusz Grzesik,szkoleniowiec Polonii, wstrzymuje się z konkretami: – Trudno mi powiedzieć jakie mamy szanse na awans, bo nie mam dokładnych informacji o zespołach. Może poza ROWem Rybnik, bo z nimi często mamy okazję grać. Przede wszystkim musimy zagrać swoje i z tego będę rozliczać dziewczyny – komentuje.

– Mamy zawodniczki, które od kilku lat grają na hali. Podobnie jest w Rybniku, natomiast wydaje mi się, że GieKSa i Ślęza mogą nie mieć tyle doświadczenia. Ale grupa w żadnym wypadku nie jest łatwa. Łatwa stanie się dopiero, jeśli z niej awansujemy – kwituje trener.

Warto podkreślić, że zespół U14 ma okazje po raz trzeci z rzędu zagrać w turnieju finałowym. W 2017 roku tyszanki (w barwach GTS Bojszowy) zajęły 3. miejsce, a kapitan zespołu Dorota Hałatek zdobyła wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki turnieju. Z kolei w 2018 roku nie spełniły pokładanych w nich nadziei i zajęły 12. miejsce.

Kibicuj Polonii w walce o finał Mistrzostw Polski! Decydujący o awansie do grona 12 najlepszych drużyn turniej odbędzie się 10 lutego (niedziela) o 10:00 w Hali Sportowej Tychy. Finały zaś odbędą się 2-3 marca w Warszawie.