Firma Schöck otwiera nową fabrykę w Tychach.

 


Producent elementów izolacji termicznej oraz akustycznej, firma Schöck, otwiera w Tychach nową fabrykę. Inwestycja stwarza perspektywy dla dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Tyska fabryka specjalizuje się głównie w wytwarzaniu łączników termoizolacyjnych Isokorb, które dostarczane są na rynek polski, a także m.in. niemiecki, austriacki i węgierski. Rozwiązania te wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą.

Dynamiczny rozwój firmy związany jest z rozwojem produkcji. Nowy zakład w Tychach znacząco wzmacnia pozycję firmy Schöck na rynku elementów izolacji termicznej. – Nowoczesny obiekt, większe możliwości produkcyjne, nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje to droga do zrównoważonego rozwoju dla polskiego oddziału firmy Schöck – mówi Janusz Kumor, Dyrektor Zarządzający Schöck.

Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck dodaje, że nowa fabryka to aż 4 060 m2 powierzchni – z czego 3 500 m2 stanowi hala produkcyjna. Tak duża powierzchnia daje większe możliwości rozwoju i będzie w stanie przyjąć znacznie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych.

Schöck oferuje rozwiązania w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Główną specjalnością firmy Schöck są rozwiązania dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego, które są dopasowane do wymogów poszczególnych międzynarodowych rynków.  Schöck Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem Grupy Schöck, która prowadzi swoją działalność na całym świecie w ramach 14 spółek zatrudniających około 900 pracowników. Jej główna siedziba znajduje się w Baden-Baden. Firma posiada również swoje fabryki w Essen, Halle/Saale i na terenie Austrii, Węgier oraz w Tychach. Tyski zakład już od ponad 10 lat stanowi bardzo ważne ogniwo w łańcuchu logistycznym i produkcyjnym firmy Schöck. Nowa fabryka, której uroczyste otwarcie odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku, stwarza przed firmą Schöck nowe, szerokie możliwości produkcyjne.


Źródło : https://www.schock.pl/