Zasady Turnieju o Puchar Ligi.

 


Na zakończenie ligowych zmagań zostanie rozegrany Turniej o Puchar Ligi, podczas którego odbędzie się ceremonia zakończenia sezonu 2018/2019 i wręczenia pucharów. Poniżej przedstawiamy zasady na jakich zostanie rozegrany Turniej, który odbędzie się po ostatniej kolejce.

W Turnieju udział wezmą wszystkie zespoły biorące udział w bieżących rozgrywkach (poza wycofanym GKS-em Futsal  Tychy). Wyjątkiem jest drużyna ATP Matador ’98, na którą została nałożona kara finansowa w wysokości 100zł i zespół ten będzie mógł wziąć udział w zawodach wyłącznie po uregulowaniu należności.

Turniej odbędzie się na zasadach pucharowych czyli przegrywający odpada. Zespoły z miejsc 1-6 będą miały zapewniony start od ćwierćfinałów, natomiast drużyny z miejsc 7-10 w wyniku losowania utworzą dwie pary, które zagrają o awans do 1/8 finału. Zwycięzcy uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów i zagrają w turnieju głównym. W przypadku, kiedy ATP Matador ’98 nie wystartuje w turnieju, trzy najniżej sklasyfikowane zespoły zagrają turniej barażowy na zasadzie „każdy z każdym”, a awans do turnieju głównego uzyskają dwie najlepsze drużyny.

To oznacza, że w Lidze oprócz walki o Mistrzostwo czy podium, gra toczyć się będzie jeszcze o pierwszą „szóstkę” gwarantującą udział w turnieju głównym Pucharu Ligi.

WAŻNE! Nie będzie podziału na żadne koszyki, a losowanie odbędzie się podczas ostatniej kolejki.


Źródło : http://futsal-tychy.futbolowo.pl