Działania „Bezpieczne ferie 2019” nad Jeziorem Paprocańskim.

 


W ramach działań „Bezpieczne ferie 2019” nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach odbyły się zajęcia dotyczące zasad bezpiecznego zachowania na lodzie i postępowania w przypadku jego załamania. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miasta. Podczas rozmów z policjantami, WOPR-owcami i strażakami dowiedzieli się oni m.in. jak bez specjalistycznego sprzętu pomóc osobie, pod którą załamał się lód.

Tematem zajęć było bezpieczeństwo na akwenach w okresie zimowym, a prowadzili je ratownicy z tyskiego WOPR-u, strażacy oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Punktem kulminacyjnym był pokaz ratowników WOPR-u wraz ze strażakami, którzy zaprezentowali kilka akcji ratunkowych. Działania te miały na celu uzmysłowić to, że także podczas beztroskiego wypoczynku zimowego można spotkać się z licznymi zagrożeniami. Policjanci podczas działań rozdawali także ulotki „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zawierające zasady bezpiecznych zachowań.

Pamiętajmy, że dodatnie temperatury powietrza znacznie zwiększają ryzyko załamania lodu. Dlatego przestrzegamy przed wchodzeniem na zamarznięte akweny, gdyż w momencie pęknięcia tafli, na udzielenie pomocy może już być za późno. Nasze bezpieczeństwo zależy w ogromnej mierze od naszej wyobraźni.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl