Daniel Tanżyna odejdzie z GKS Tychy do Widzewa Łódź.

 


Daniel Tanżyna najpóźniej po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z GKS Tychy. 29-letni środkowy obrońca, który występuje w drużynie Trójkolorowych przez ostatnie trzy i pół roku, postanowił nie przedłużać kontraktu.

Władze tyskiego klubu już w grudniu zaproponowały zawodnikowi przedłużenie wygasającej z końcem czerwca obecnego roku umowy.

– W połowie grudnia przedstawiliśmy Danielowi propozycję przedłużenia kontraktu do 30 czerwca 2021 roku. Nasza oferta zakładała podwyżkę wynagrodzenia, ale niestety ostatecznie nie byliśmy w stanie spełnić jego oczekiwań finansowych. W sobotę – po sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała – Daniel poinformował nas, że odchodzi z GKS Tychy – tłumaczy dyrektor sportowy Krzysztof Bizacki.

Nowym klubem popularnego „Dixona” będzie walczący o awans do Fortuna 1 Ligi, drugoligowy Widzew Łódź, gdzie podpisał trzyletni kontrakt, obowiązujący od 1 lipca br. Oba kluby prowadzą jednak rozmowy, aby piłkarz mógł trafić do łódzkiego zespołu już w przerwie zimowej obecnych rozgrywek.

Daniel Tanżyna do tyskiej drużyny przeszedł przed rozpoczęciem rozgrywek 2015/16 z Rozwoju Katowice i przez ostatnie sezony był jej podstawowym stoperem. Łącznie w zielono-czarno-czerwonych barwach rozegrał 111 meczów ligowych, w których strzelił 13 bramek.


Źródło : http://gkstychy.info/