Spotkanie z Dominikiem Szczepańskim i Anną Solską-Mackiewicz.

 


Tyska Galeria Sportu zaprasza 28 stycznia (poniedziałek) o godz. 18. na spotkanie z okazji premiery książki „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza”. Gośćmi spotkania będą autor książki Dominik Szczepański i żona himalaisty Anna Solska-Mackiewicz.
Osiem lat temu Tomek Mackiewicz „Czapkins” wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale „Czapkins” nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach.

Dominik Szczepański, współautor bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”, sam był świadkiem zmagań Mackiewicza z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 roku. Opisał je w książce „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, której był współautorem.

Po śmierci Mackiewicza Szczepański wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. O Tomku opowiadają ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka, przyjaciele z Polski i Irlandii. Elisabeth Revol przywołuje wspomnienia wspólnych wypraw i losy niezwykłego partnerstwa, które zaprowadziło ich na szczyt Nanga Parbat. Przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują emocjonująco jej uczestnicy: Adam Bielecki, Jarosław Botor, Denis Urubko i Piotr Tomala. O Tomku opowiada również Anna Solska-Mackiewicz, dla której był największą miłością w życiu. Dzięki tym spotkaniom Dominik Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.

„Czapkins” to historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. (na podst. informacji wydawnictwa „Agora”)

Wstęp wolny. Na miejscu będzie można zakupić książkę i zdobyć autograf jej autora. Spotkanie poprowadzi Piotr Zawadzki.


Źródło : http://umtychy.pl/